Bahsettiğim animeyi bilen var mı?

@efedesu Eski olduğu için kullanıyorum zaten. Çok eski ve bir sürü kullanıcısı var ve bu çok önemli. Diğer sitelerdeki puanlama ve MyAnimeList'teki puanlamalara bir bakın. MAL'da daha fazla Anime Members'ı var ve daha çok oylama yapılıyor. MAL puanı ciddi manada önem verilmesi gereken bir şey. MAL'daki listeler doğrudan Anime kalitesi/önerisi olarak kullanılıyor ve bir çok yerde kabul görüyor (Yerli ve yabancı). Ayrıca MAL'daki Recommondations kısmı hayat kurtarıcı gibi bir şey. İzlediğiniz animenin benzerini o kısımdan bulabiliyorsunuz. Diğer sitelerin aksine kullanıcılar öneri yapıyor ve neden benziyorlar/neden önerilmiş yorum yapıyorlar. Bigli seviyesi yeterli, arayüz eski olmasına rağmen anlaşılması kolay. Değişmek için bir sebep göremiyorum. Sırf tasarımdan dolayı böyle bir siteyi çöpe atacak değilim.

Bu arada görmediyseniz diye bir öneri daha yapayım da hayatınız kurtulsun :) Chiaki.site'ye girip bir bakın. Watch Order ve Sequel Locator kısımlarına göz atın. Daha bugüne kadar yanıldığını görmedim. Bir animenin bütün TV sezonlarını, filmlerini, OVA ve ONA'larını, Special bölümlerini ve Music'lerini yayınlanma tarihine göre gösteriyor. Watch Order kısmına Fate serisini yazıp bakın anlarsınız demek istediğimi.

Son düzenleme:
@Aznable MAL ve MAL puanları herkes tarafindan kabul görüp kriter olarak kullanılırken sizin bunu söylemeniz bayağı güldürücü. Yanlış anlamayın sizi kizdirmak için söylemiyorum ve fikrinize saygi duyuyorum ancak kelimelerinizi seçerken dikkatli olun lütfen. AniDB dediğiniz siteyi bilmiyorum ve dediğiniz gibi Database anlamında cidden gelişmiş olabilir ancak bu benim dediğimi de değiştirmiyor.

MAL gözümdeki en iyi site. Eski ve çok kullanıcılı olmasi, MAL puanının bir kriter olmasi ve çok kullanişlı Recommondations kısmından dolayı başka sitelere geçmiyorum.

@Aznable MAL ve MAL puanları herkes tarafindan kabul görüp kriter olarak kullanılırken sizin bunu söylemeniz bayağı güldürücü. Yanlış anlamayın sizi kizdirmak için söylemiyorum ve fikrinize saygi duyuyorum ancak kelimelerinizi seçerken dikkatli olun lütfen. AniDB dediğiniz siteyi bilmiyorum ve dediğiniz gibi Database anlamında cidden gelişmiş olabilir ancak bu benim dediğimi de değiştirmiyor.

MAL gözümdeki en iyi site. Eski ve çok kullanıcılı olmasi, MAL puanının bir kriter olmasi ve çok kullanişlı Recommondations kısmından dolayı başka sitelere geçmiyorum.
Herkes tarafından kabul gören site olarak görmen aşırı komik, yüksek ihtimal daha yenisin 2009 dan beri kullanan arkadaşlarım bile söylüyor, MAL çöp! Manipüle vs. yollarla animelerin puanları gereksiz şişik mal da, örnek olarak bu sene bir tane ecchi bir şey vardı, bi youtuber hepimiz buna 10 basalım diyip o anime top 1 olmuştu ve mal buna engel olamadı, o kullanıcılar hala burada. Database'e ne kadar zarar verdiklerini düşünebilir misin bilmiyorum. MAL'ın arayüzü falan çok güzel, puanlamaları kaldıran bi eklenti kullanıp MAL'a geçtim, kullanımı biraz rahat geldiği için o kadar. Puanlamalara bakıp anime izlemek bir MAL kullanıcısı olarak bu kelimeyi söylemesem daha iyi.

@Aznable Dediğinizde doğrusunuz, daha yeniyim. Daha önce de merakım vardı ve ara sıra izliyordum ancak son 6 aydır düzenli izleyicisi ve takipçisiyim. Bu sure zarfinda 335 anime izledim toplamda ancak uzun suredir izleyip takipçi olan biriyle bilgi konusunda yarışamam elbette. Dediğiniz gibi bir olay olduğunu bilmiyordum, eksik bilgili olduğumu kabul ediyorum. Ancak 6.5 puan ile 8 puanlık anime arasında veya 8 ile 8.7 puanlık anime arasındaki fark izleyince ciddi manada belli oluyor. Yani dikkate almak gerekiyor. Elbette sadece puana bakmıyorum, bu kadarını ben de anlayabilirim. İzleyip çok beğendiğim 6.5 puanlık anime var. Yine de tamamen çöpe atmamak gerekir diye düşünüyorum.

@Aznable Dediğinizde doğrusunuz, daha yeniyim. Daha önce de merakım vardı ve ara sıra izliyordum ancak son 6 aydır düzenli izleyicisi ve takipçisiyim. Bu sure zarfinda 335 anime izledim toplamda ancak uzun suredir izleyip takipçi olan biriyle bilgi konusunda yarışamam elbette. Dediğiniz gibi bir olay olduğunu bilmiyordum, eksik bilgili olduğumu kabul ediyorum. Ancak 6.5 puan ile 8 puanlık anime arasında veya 8 ile 8.7 puanlık anime arasındaki fark izleyince ciddi manada belli oluyor. Yani dikkate almak gerekiyor. Elbette sadece puana bakmıyorum, bu kadarını ben de anlayabilirim. İzleyip çok beğendiğim 6.5 puanlık anime var. Yine de tamamen çöpe atmamak gerekir diye düşünüyorum.
MAL'ın puanlamalarından ziyade incelemelerini okumanı tavsiye edebilirim.

@Aznable Ben de incelemelerine bakmıyorum MAL'ın :) Sanırım her şeyde zıt fikirliyiz. MAL Rewrite'ı okuyorum ancak incelemelere mümkünse Türkçe bakıyorum.
Bir tane kullaıcı betiği var MAL'da ki incelemelerin puanlarının ortalamalarını alıyor, o genelde daha tutarlı oluyor ona bakmanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı