Bakan Koca açıkladı: Son 24 saatte 28 bin 351 yeni vaka tespit edildi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu sonrası açıklamalarda bulunuyor. Koca, "Kısıtlamalar etkili olmaz ise daha ağır kısıtlamalar gelmesi kaçınılmaz olacaktır" dedi. Günlük verileri de açıklayan Koca, "Bugün 28 bin 351 pozitif vaka tespit edildi" dedi.

canli-bakan-koca-bilim-kurulu-sonrasi-aciklama-yapiyor-809294-5.jpg

Kaynak:

İstanbul’daki, “bulaşıcı hastalık” kaynaklı vefatlarla ilgili bilgiler paylaştı. İmamoğlu, “Bu konuda benim dilimin kemiği yok. Mecburum konuşmaya. Dün akşam (22 Kasım), bulaşıcı hastalıktan İstanbul’daki vefat sayısı, 186. Ben şimdi ne yapayım yani; susayım mı, yutkunayım mı? Ben, uyuyamadım ki gece” dedi.​

"Toplumda sıkça tartışılan bir konuya değinmek istiyorum. Sadece semptomlu hastaları bildirdiğimiz için hasta kavramını kullanmayı tercih ettik. Bu konuda birçok eleştiriye maruz kaldık. Görüyorum ki vatandaşımız pozitif çıkan, evinde takip edilen hepsinden haberdar olmak istiyor. Bu vakalar ile ilgili her türlü bilgi sistemimizde kayıtlı. Hes kodu sorgulaması bu veri tabanından yapılarak riskli kişiler tespit edilebilmektedir. Hasta ve ağır hasta sayısını eksiksiz paylaşıyoruz."​

Hiç şaşırmadım tüm dünyadaki ülkelerin açıklanan sayılarının yanında nüfusa endeksli bizim rakamlar çok fazla göze batıyordu. En azından artık utanmaları var ki oranı yükseltmişler. Tepkilerden kaynaklı bir anda bu çapta açıklanan sayının gerçeği yansıttığını düşünmeyin derim. Gidişat kışın ortasına doğru daha da kötüye gidecek belli oldu.

Acınacak haldeyiz, diğer ülkelerin vatandaşları vaka sayılarından dolayı yönetime tepki gösterebiliyorken biz o günde kaç vaka olduğunu bile bilmiyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı