Bakan Pakdemirli: Her yardımı kabul etmiyoruz, düşük kapasiteli uçaklar kalabalık meydana getirebiliyor

Her yardım tabii ki kabul edilmez. En başta altyapı farkı var. Bugün neden gidip Rus uçağı kullanamıyorsak aynı sebeplerden(ekip, altyapı ve bakım vs.) geri çevrilen uçakları kullanamıyoruz. O uçağı getirsen bile doldurabilecek altyapın yok, çünkü farklı bir sisteme göre çalışıyor. USB-C olan bir telefonu Lightning kablosu ile şarj etmeye çalışmaktan farksız. Orman Bakanı olması gerekeni yapmış. Tabii bazıları sırf kişisel ön yargıları nedeniyle düşman olduğu için olayı çarpıtacaklar. Şu haberleri tıklayıp, iki dakika göz gezdirip okusanız bile bir şeyleri anlayabileceksiniz ama insanımızda okuma alışkanlığı yok.

Abicim kafanızda mı var? İhtiyacımız var nasıl kabul etmiyorsunuz, gelen her yardımı kabul edeceksin, daha termik santrali koruyamayan hükümet bir de çıkıp ne diyor, en ironiği de bunu savunanlar var.

Her yardım tabii ki kabul edilmez. En başta altyapı farkı var. Bugün neden gidip Rus uçağı kullanamıyorsak aynı sebeplerden(ekip, altyapı ve bakım vs.) geri çevrilen uçakları kullanamıyoruz. O uçağı getirsen bile doldurabilecek altyapın yok, çünkü farklı bir sisteme göre çalışıyor. USB-C olan bir telefonu Lightning kablosu ile şarj etmeye çalışmaktan farksız. Orman Bakanı olması gerekeni yapmış. Tabii bazıları sırf hükumete düşman olduğu için olayı her yöne çekecekler.
Yahu ne saçmalıyorsun sen? Savaş uçağı mı bu neyin altyapı farkı? Altı üstü denize inip su alacak. O zaman Rusya ‘dan yolcu uçağıda gelmesin Türkiye’ye?
Vallahi billahi şaşırıyorlar artık hükümeti öveceğim diye.

Her yardım tabii ki kabul edilmez. En başta altyapı farkı var. Bugün neden gidip Rus uçağı kullanamıyorsak aynı sebeplerden(ekip, altyapı ve bakım vs.) Geri çevrilen uçakları kullanamıyoruz. O uçağı getirsen bile doldurabilecek altyapın yok, çünkü farklı bir sisteme göre çalışıyor. USB-C olan bir telefonu lightning kablosu ile şarj etmeye çalışmaktan farksız. Orman bakanı olması gerekeni yapmış. Tabii bazıları sırf kişisel ön yargıları nedeniyle düşman olduğu için olayı çarpıtacaklar. Şu haberleri tıklayıp, iki dakika göz gezdirip okusanız bile bir şeyleri anlayabileceksiniz ama insanımızda okuma alışkanlığı yok.

Canım dostum benim, altyapı ile alakası yok durumun, alınması gerekiyor yardımların.

Bu ne ya! Anlamış değilim. Neden yetkili seçtiğimiz insanlar ya da yetkisi olan insanlar oturuyor? Neden yangın varken sadece izliyoruz. Uydudan bakılarak orada çalışmadan duran uçaklar vardı. Şimdi o uçakların üstüne sansür attılar. Amaçları ne anlamış değilim.

Bu ne ya! Anlamış değilim. Neden yetkili seçtiğimiz insanlar ya da yetkisi olan insanlar oturuyor? Neden yangın varken sadece izliyoruz. Uydudan bakılarak orada çalışmadan duran uçaklar vardı. Şimdi o uçakların üstüne sansür attılar. Amaçları ne anlamış değilim.

Yangınların çıktığı yerlere bak, anlarsın :D

Dosya Ekleri

• 1628116544283.png
    1628116544283.png
    853,9 KB · Görüntüleme: 26
Gelecek olan 3-5 uçak değil tüm dünya şu an yardım etmeye çalışıyor. Ayrıca uçaklar araba gibi ani manevra yapan araçlar değil.

Hocam onu bunu bilmem hava trafiği yönetilebilir bir şey değil farkındayım ama sadece 1 yerde yangın yok 30 tane gelse gene iyi olur.

Geri
Yukarı