Bakan Pakdemirli: Her yardımı kabul etmiyoruz, düşük kapasiteli uçaklar kalabalık meydana getirebiliyor

Sizler gibi kör muhalefet cephesi Türkiye dışarıdan 300 tane uçak yardımı da alsa bir şekilde eleştirmeye devam edeceksiniz. Bu sefer de denecek ki "bakın dışarıya muhtacız". Şu an Türkiye'de hdp hariç hiçbir siyasi, ülkenin böyle bir durumdaki çıkarlarını kendi egoları uğruna heba etmez. Bildikleri vardır elbet. Yemin ederim bıktım çoluk çocuğa laf anlatmaya çalışmaktan. Ayrıca yangın söndürme konusunda helikopterlerin uçaklardan çok daha etkili olduğu da söylendi. Al bak pakdemirli ne demiş: "her uçağın faydası var burada. Tabii her gelen yardımı da kabul etmiyoruz. Onu da söyleyeyim. Çünkü 5 tonun altında su atan uçaklar bizim uçuş paterninde de kalabalık meydana getirebiliyor. Özellikle bu trafiği idare etmek zor olabiliyor." daha yüksek kapasiteli yardımları elbette kabul ediyorlar. Atıyorum 15 ton su taşıyabilen uçak ya da helikopter varken neden 5 ton kapasiteli bir uçağı kabul etsinler. Verimli çalışabilmeleri açısından elbette bir sayıları vardır. Yoksa azalan verimler yasası gereği bir yerden sonra yeni katılan her birim faydayı düşürecektir.

Evet diyeceğiz çünkü sen diğer ülkelere gavur deyip güçsüz gördükten sonra orman yangınını durduramayıp o gavur dediklerinden alınca tabii ki de eleştireceğiz.

@srcn90 jeton biraz köşeli mi? Şu an alev altında olan ormanların yarısına ne uçak giriyor ne helikopter. Bırak da girsin yardım etsin?

Ek olarak şu an sahada adam akıllı ne uçağımız var ne helikopterimiz, o kadar aciz durumdayız ki uçak kiraladık arızalı çıktı bakımıyla uğraşıyoruz.

Güncel haber:

Daha öncesinde de eski başkanın açıklamalarını paylaştım. Uçak yok dersiniz, envanter bilgilerine ulaşılır. Hurda dersiniz, bakıma ihtiyacı olduğu ortaya çıkar. İhaleyi kazanamadı dersiniz,100 litrelik rant farkı yaratılır. Sizin derdiniz başka.

Son düzenleme:
Güncel haber:

Daha öncesinde de eski başkanın açıklamalarını paylaştım. Uçak yok dersiniz, envanter bilgilerine ulaşılır. Hurda dersiniz, bakıma ihtiyacı olduğu ortaya çıkar. İhaleyi kazanamadı dersiniz,100 litrelik rant farkı yaratılır. Sizin derdiniz başka.
Uyduya gerek yok.

Dakika 5.30

Uyduya gerek yok.

Dakika 5.30
DW'den haber paylaşmayın forumdaki siyasal islamcılar kızıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı