Bakan soylu: "ülkemizde hâlâ 3 milyon 506 bin 784 Suriyeli kardeşimiz var."

Önemli olan ne kadar Suriyeli, Afgan, Irak vb. dandik ülkeden gelmiş ve vatandaşlık almış, oy verebilen kişi var? Z neslinin bu sene oy vermesinden dolayı Erdoğan'ın gideceğini düşünüyoruz çoğumuz. Peki ne kadar ilk oy kullanacak Z nesline karşılık ne kadar oy verebilen Suri, Afgan vb. var? 6 milyonun üzerinde ilk defa oy kullanacak Z kuşağı var deniyor.

Kendi dininiz yüzünden Suriyeli mültecilere kardeşimiz dersiniz ama Çin'de k*tledilen TÜRK KARDEŞLERİMİZE sesiniz çıkmaz. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti laiktir, mülteciler Müslüman diye tüm ülkenin kardeşi olmaz.
Ümit Özdağ gibi sağlam tepki veren birisi olmasaydı, Afganistandan, Pakistandan uçaklarla doldurmaya devam ederlerdi, yine gizlice devam ediyorlar. Seçimi kazanırsa sınırları komple kaldırır, zaten sınırda ne mayın kaldı ne bişey, Ermenistan sınırını bile temizlediler, memleketi sirke çevirdiler.

Ümit Özdağ gibi sağlam tepki veren birisi olmasaydı, Afganistandan, Pakistandan uçaklarla doldurmaya devam ederlerdi, yine gizlice devam ediyorlar. Seçimi kazanırsa sınırları komple kaldırır, zaten sınırda ne mayın kaldı ne bişey, Ermenistan sınırını bile temizlediler, memleketi sirke çevirdiler.
Ümit Özdağ mülteciler hakkında ses çıkarınca mülteci konusu siyasette daha çok konuşulmaya başladı. Diğer politikalarını detaylı bilmiyorum ama mülteciler hakkında sesini çıkarması takdir edilmesi gereken bir davranıştır.

Dostum öncelikle Antalya Lara'da yaşıyorum ve mahallemde yerli plakadan çok "Rus ve ua" plakaya sahip araç var. Evet, kadınları harika fiziğe ve güzelliğe sahip (hepsi değil) fakat bu insanlara bir kez tolerans gösterirseniz işiniz biter. Yerliyken yabancı duruma düşebilirsiniz... Ne yazık ki, bizler tepki göstermekte çok geç kaldık. İş işten geçti diyebilirim... Bkz.: istiklal marşı'ndan rahatsız olan ukraynalı peki ne yapmalıyız? Öncelikle yabancıları yüceltip kendimizi aşağılamaktan vazgeçmeliyiz. Evet, çoğumuzda bu var, çok seviyoruz yabancıları özellikle sarışın, beyaz tenli yabancıları yüceltmeyi. Bunu kabul etmemiz gerekiyor... "fotoğraf" oldukça güzel fakat "arka plan" hiç öyle değil. :) harcarlar, samimi söylüyorum harcarlar... Lara falezlerde bir yürüyüşe çıkın her yer Rus ve Ukrayna'lı ve davranışlarına bakın yürüyüşte bile yol vermezler üstünüze gelirler çünkü sizi küçük kendilerini büyük görürler. Şimdi acı gerçeği açıklıyorum: Bu duruma sebep olan sizlersiniz, bizleriz... Özetle, kendinize gelin arkadaşlar. Ukrayna, Rusya ve hatta Avrupa diye yücelttiğiniz insanlar emin olun sizden, bizden kötüler. Değerinizi, değerimizi bilmemiz gerekiyor.
Not: Bu yazdıklarımdan ar*pları savunduğum çıkarılmasın. Biz ar*pları hem tarihimizden hem de günümüzden gayet yakından tanıyor ve ne halt olduklarını gayet iyi biliyoruz.

Onlara bir şey diyenen dediğim ülkede çöp toplayan ülkeye teşekkür edenler.

Ümit Özdağ mülteciler hakkında ses çıkarınca mülteci konusu siyasette daha çok konuşulmaya başladı. Diğer politikalarını detaylı bilmiyorum ama mülteciler hakkında sesini çıkarması takdir edilmesi gereken bir davranıştır.
Ümit hoca devlet adamıdır, söylemleri farklıdır, kitabın ortasından konuşur. Hayatında tek güvenlik makalesi okumayan kişi ülkeyi yol geçen hanına çevirdi, sorsan ayakkabı numarasına kadar biliyoruz der. Suriyede bizim paramızla konut açılışı yaptığı gün Taksimde bomba patlattılar.

Bazıları şunu diyor, başka politikası yok falan, yahu ülke işgal altında pos pembe vaatler bekliyorlar. Sarı muhalefetin "gönüllü giderler" teklifi bunların tüm vaatlerinin boş olduğunu gösteriyor.

İkdidar "gönderemem" diyor, entegrasyoncu sarı muhalefette "gönüllü gider" diyor. Bu politika mı ?
Bunlar gönüllü gidecek olsalar, zaten size sormaz gider, kimse onları zorla tutmuyor. Uzun lafın kısası bu entegrasyoncu sarı muhalefet millete hava satıyor. Bunlar giderse ekonomik düzelme başlar.

Seçim zamanı gelsin, çıkan tabloya göre bakalım kim aday oluyor, ona göre oyumuzu veririz, kimseye zorla oy ver demiyorum ama benim açımdan, 21 yıldır seçim kaybeden muhalefetin vaadi cenneten tapuda vermek gibi bişey, çünkü ikdidar olma dertleri yok, dolayısıyla vaatleri hava satmak. Neyse şu adaylar ortaya bir çıksın bakalım, umarım muhalefetteki 2. Ekmelettin ve 2. Erdoğan aday olmaz.

Ümit hoca devlet ada mıdır, söylemleri farklıdır, kitabın ortasından konuşur. Hayatında tek güvenlik makalesi okumayan kişi ülkeyi yol geçen hanına çevirdi, sorsan ayakkabı numarasına kadar biliyoruz der. Suriye'de bizim paramızla konut açılışı yaptığı gün taksimde bomba patlattılar.

Bazıları şunu diyor, başka politikası yok falan, yahu ülke işgal altında pos pembe vaatler bekliyorlar. Sarı muhalefetin "gönüllü giderler" teklifi bunların tüm vaatlerinin boş olduğunu gösteriyor.

İkdidar "gönderemem" diyor, entegrasyoncu sarı muhalefette "gönüllü gider" diyor. Bu politika mı?
Bunlar gönüllü gidecek olsalar, zaten size sormaz gider, kimse onları zorla tutmuyor. Uzun lafın kısası bu entegrasyoncu sarı muhalefet millete hava satıyor. Bunlar giderse ekonomik düzelme başlar.

Seçim zamanı gelsin, çıkan tabloya göre bakalım kim aday oluyor, ona göre oyumuzu veririz, kimseye zorla oy ver demiyorum ama benim açımdan, 21 yıldır seçim kaybeden muhalefetin vaadi cenneten tapuda vermek gibi bir şey, çünkü ikdidar olma dertleri yok, dolayısıyla vaatleri hava satmak. Neyse şu adaylar ortaya bir çıksın bakalım, umarım muhalefetteki 2. ekmelettin ve 2. Erdoğan aday olmaz.

Hocam muhalefet hakkında dediklerinize gerçekten katılıyorum, gitmek isteyen zaten giderdi. Fakat ümit özdağ'ın dediği gibi 1 senede hepsini göndermenin o kadar kolay olduğunu düşünmüyorum. Sanırım esad mülteci olarak gidenleri istemiyordu. Eğer istemiyorsa biz bu mültecileri nasıl göndereceğiz?

Hocam muhalefet hakkında dediklerinize gerçekten katılıyorum, gitmek isteyen zaten giderdi. Fakat ümit özdağ'ın dediği gibi 1 senede hepsini göndermenin o kadar kolay olduğunu düşünmüyorum. Sanırım esad mülteci olarak gidenleri istemiyordu. Eğer istemiyorsa biz bu mültecileri nasıl göndereceğiz?
Onlar medyanın uydurması, bu sadece bizim sorunumuz değil, Rusya dahil komşu ülkeler ile diplomasi sağlanıp, herkes geldiği yere geri dönmesi şartı ile kabul etmek zorundalar, böyle saçma şey olur mu ? O zaman din kardeşimiz diyerek tüm orta doğudan kovulan bizim ülkemize dolsun afkan, suri, paki,... Alemin enayisi yada dünyanın göç deposu biz miyiz ?

Bu sadece Türkiyenin sorunu değil, biz fazla fazla misafirlik yaptık. Ayrıca Esad Suriyenin kuzeyinde bölge kurulmasına karşı, ben olsam ben de karşı çıkarım, benim ülkemin kuzeyine sen hangi hakla gelip yerleşke kuruyorsun ? Herkes geldiği yere dönecek o kadar.

Bayramda gidip-gelen, düğün yapıp evlenen gelen mi sorarsın ?

Yoksa yıllardır Türkiyede yaşayan başta Türk soylulara verilmeyen vatandaşılığın bedava yabancılara satılmasını mı sorarsın ?

Yıllarca ülkemizde yaşayan ahıska Türkmenlerine vatandaşlık verilmedi de neden bu geri dönmesi gereken Araplara ve diğer yabancılara vatandaşlık veriliyor.

Ümit Özdağın verdiği bir önerge vardı, 10 yıl boyunca yabancılar oy kullanamasın önergesi, neden bu sarı muhalefet hiç kılını kıpırdatmayıp seyrediyor ? KK oy kullanacak yabancı sayısı az, yarım milyon yok diyor, soruyorum bunlar kime çalışıyor. İmamoğlu seçimleri ilk seçimde 14 bin oy farkla kazanmıştı, 1 ilde bu kadar saçmalık olurken sen nasıl 81 ilde sandıklara sahip çıkacaksın. Erdoğan kuyumcu hassasiyeti ile seçime gidiyor, bu oy kullanacak yabancıların sayısını kimse hafife almasın. Bundan 7 yıl önce afkan bir komşum vardı oy kullanıyordu, herifler bizim kültürümüze düşman, bunların yüzünden apartmandan taşındım, bütün apartman bunlardan yaka silkiyordu. Şimdi her tarafı istila ediyorlar, bunlar dünyanın hiçbir ülkesinde asla ama asla entegre falan olmazlar. Ümit hocaya gelirsek o gönderir, 1 sene bile sürmez, o bu işi iyi yapar ama ülkedeki bazı bölücü tayfa bunların gitmesini istemiyor. Hümanist hdp liler bile çıkmış din kardeşliği diyor, o zaman bütün ortadoğuyu doldurun, istedikleride bu zaten, ülke bölünsünde kendimize pay çıkartalım. Türkiyemize dışarıdan gelen Türk soylulara bile geçici oturma izni verilir, vatandaşlık özel durumda verilir, hal böyle iken bu yapılanın seçmen ithalatı olduğu çok açıktır. Bir de bazı salaklar Avrupaya giden Türkler ile kıyaslıyor, gidip oradan emekli olanların kaç tanesi vatandaşlık almış ? Bedeli kan ile ödenen bu ülkenin vatandaşlığı bu kadar mı kolay verilir ?

Geri
Yukarı