Bakım sonrası Casper Excalibur G850 FPS kaybı

funzio

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;
Casper Excalibur G850 adlı laptopa sahibim. Bilgisayarımı uzun süredir bakıma göndermemiştim. İçi iyice tozlanmıştı ve işlemcinin de macunu bitmişti. Bakıma yollamadan bir gün önce oyun oynarken bir anda bilgisayarım kapandı ve açılmadı. Çok ısındığı için mi bilmiyorum ama 3 4 saat bekledikten sonra açmaya çalıştım yine açılmadı. Daha sonra bilgisayarımı servise götürdüm, sorunumu anlattım. Adam açma tuşunu bastı ve açıldı. Otobüste servise götürürken biraz sallandı diye mi kendine geldi bilmiyorum çok anlamam. Bilgisayar açıldığı için bir sorun yoktur dedim ve bakıma verdim. Tozları alındı, macunu yenilendi. Bilgisayarım daha hızlı açılıyordu işlemci ve grafik kartımın ısıları gayet iyiydi(boştayken40-50 oyundayken 60-70derece). Ta ki oyunlar yaşadığım FPS sorununa dek. Daha sonra bataryamın da sürekli %77 kaldığını fark ettim yani şarj olmuyordu. Ama şarj oluyor olarak gözüküyordu. Valorant ve LoL'de SABIT150 200 FPS aldığım halde şu an 60 70'lere kadar düşüyor. Sizce sorunum ne olabilir?

Bu modelde kronik sorun var sanırım
Bilgisayarım bakıma ihtiyaç olduğu zamanlarda bile stabil çalışıyordu. Evet ısınma söz konusuydu ama o kadar dert etmemiştim. Bir anda kapandıktan sonra bataryam arıza yapmış olabilir ama sürekli fişte oynadığım için batarya yüzünden FPS düşmesi yaşayacağımı sanmıyorum.

Bilgisayarım bakıma ihtiyaç olduğu zamanlarda bile stabil çalışıyordu. Evet ısınma söz konusuydu ama o kadar dert etmemiştim. Bir anda kapandıktan sonra bataryam arıza yapmış olabilir ama sürekli fişte oynadığım için batarya yüzünden FPS düşmesi yaşayacağımı sanmıyorum.
Hocamızın dediği gib olabilir

2 senelik daha garantisi bitmedi.

Kanka servis falan yalan aynı sorun bende de vardı gönderdim bir sorun yok deyip SSD'yi bozup geri gönderdiler SSD'yi tamir ettirmeye yolladım yine düzelmedi ben kendim çözdüm birbirimize destek olmak lazım bunu izle ben böyle çözdüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Servise vereceğim ama ben sorunun ne olduğunu söylemeden onarım yapmıyorlar. Yaptık deyip geçiştiriyorlar.

Dediğim videoya bak sorun galiba yazılımlar o kadar eski ve bitmiş ki Intel'i kullandırıyor.

İşe yararsa çözüm yaparsan sevinirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı