Bakımdan sonra bilgisayar kendi kendine CSM'yi açıyor

HeavyKnight

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarım ısındığı ve titreme hissettiğim için termal macunlarını yenilemeye karar verdim. Güç kaynağına kadar açıp temizledim, GPU ve CPU'nun termal macunlarını yeniledim.

Her reset attığımda CSM kapanıyor gidip BIOS'tan açıyorum. Ardından oyuna girmemle oyun donuyor, pc resliyorum ve bir baktım ekran kartı driveri bozulmuş. DDU ile kaldırıp yenisini kurarken resetlediğimde CSM yine kapanıyor. Sonsuz döngü...

Denendi:
BIOS Pili tak çıkar yapıldı.
RAM'ler defalarca yer değiştirildi.
PC kapatılıp güç tuşuna basıp statik elektrik vs boşaltıldı.

Son düzenleme:
Yüksek ihtimalle bios bilgilerini tutan flash depolamada bir sorun var yada biosda glitch var. Yeni sürüm bios yada bir eski sürüm biosu kurmayı deneyin.
Şimdi bir şekilde CSM kapalı ve SMART ACCESS MEMORY açık olarak oyuna girdim. Oyunca içince klavyemin elektriği söndü ve internet saniyelik kesildi. Bu anakart arızası olabilir mi?

Şimdi bir şekilde CSM kapalı ve SMART ACCESS MEMORY açık olarak oyuna girdim. Oyunca içince klavyemin elektriği söndü ve internet saniyelik kesildi. Bu anakart arızası olabilir mi?
Evet yüksek ihtimalle anakartta bir sorun var. BİOS güncellemeyi yada bir sürüm düşürmeyi deneyin olmazsa garantiye verin.

Geri
Yukarı