Çözüldü balenaEtcher ile ISO yazdırdıktan sonra USB 4 MB oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MertDaniel00

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar! Ben Linux Mint için bir kurulum USB'si hazırlayacaktım. Sonra Mint'in kendi dökümantasyonunu takip ederek ISO dosyasını indirdim ve balenaEtcher programı ile yazdırdım. Sonra bir de ne göreyim? USB 4 MB olmuş. Normalde 16 GB idi. Sonra dedim bu işte bir terslik var, yoksa 4 MB kurulum USB'si mi olur? Hemen biçimlendirdim ama düzelmedi. Hala 4 MB olarak gözüküyor. Bunu nasıl düzeltebilirim yardım eder misiniz? Teşekkürler.

Ayrıca modelinin SanDisk Cruzer Blade olduğunu eklemiştim ama sayın yönetici silmiş.
1623520256886.png

Son düzenleme:
Çözüm
Şu konuya bakabilir misiniz hocam? Benzer bir sorun için konu yazmıştım ben.

Çözüm
O "partition". Senin görmediğin diğer partition'lar olmalı. Windows'tan bakıyorsan, çalıştır kısmında diskmgmt.msc yazıp USB'ndeki partition'lara bakabilirsin, bir Linux distrosundaysan hangi lsblk ya da GUI'ı olan KDE Partition Manager, Gparted gibi uygulamalarla bakabilirsin.

Hocam çok sağ olun. Tıpatıp uyguladım şimdi düzeldi. Bu sefer Rufus ile yazdırmayı deneyeceğim, sizce yine aynı sorun olur mu?

Hocam çok sağ olun. Tıpatıp uyguladım şimdi düzeldi. Bu sefer Rufus ile yazdırmayı deneyeceğim, sizce yine aynı sorun olur mu?
Rica ederim :). Hatırladığım kadarıyla Rufus'la da yaptığınızda yazdırılan ISO'ya göre boyut alıyordu fakat öyle olmayabilir de. En kötü ihtimalle aynı işlemi tekrar uygulayabilirsiniz konudaki, bir kez yapmış olduğunuz için eliniz alışır daha hızlı yaparsınız hem.

Geri
Yukarı