Balık beslemek için gerekli malzemeler nelerdir?

Hocam teşekkür ederim. Peki ben bunları petshop ta bulabilir miyim? Yoksa internetten sipariş etmek daha mı iyi olur hiç anlamıyorum montaj vb o yüzden gidip yüz yüze bilen birisine yaptırmak daha iyi olacak gibi duruyor.
Bir de hocam 30 litre bir akvaryum ortalama kaç cm olur? Max 40 cm yerim var da.

Rica ederim hocam. Petshoptan da bulabilirsiniz araştırın hangisi ucuzsa onu alın bence.

Evet bilen birisiyle yapsanız daha iyi olur fakat montajında bir zorluk yok yani zorluğu montaj değil kurulum süreci. Bakterinin oturması lazım. Ben tek başıma araştıra araştıra yapmıştım. İnternetten yeni akvaryum kurulumu, bakteri döngüsü, ilk kez akvaryum kuracaklar gibi aratıp okuyun.

Akvaryum olarak uzunluğu 40 cm olursa enini veya yüksekliğinin artması gerekli hacmin artması için siz ona göre hesap yapabilirsiniz. Mesela 40x30x30 bir akvaryum 36 litredir. Kavradığınız zaman ve bütçeniz olursa akvaryumunuzu büyütmenizi tavsiye ederim. Küçük akvaryum daha kolay gibi dursa da büyük akvaryumda su değerleri daha stabil oluyor. Ben 130 litre ile başladım. Ve şuan gayet iyi çok az kaybım oldu. Bettada şimdilik sorun olmaz betta için 30 litre çok sağlıklı bir hacim fakat ileride canlı doğuran beslemeyi düşünürseniz dediğim gibi hacmi artırmanız gerekli.

Hocam teşekkür ederim. Peki ben bunları petshop ta bulabilir miyim? Yoksa internetten sipariş etmek daha mı iyi olur hiç anlamıyorum montaj vb o yüzden gidip yüz yüze bilen birisine yaptırmak daha iyi olacak gibi duruyor.
Bir de hocam 30 litre bir akvaryum ortalama kaç cm olur? Max 40 cm yerim var da.

Ben de sizin gibi başladım malzemeleri akvaryum filtre ikinci el sitesinden aldım. Daha Uyguna geldi reklam olabilir diye site adını yazmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı