Balık mamasını yemedi

Zenci Beyefendi

Decapat
Yer
Belarus Minsk
Arkadaşlar petshiptan Japon aldım akvaryum siparişim yarın elime ulaşacağı için 1 tanesini aldım ufak bir fanus ayarladım şu an takılıyor yarın akvaryuma alacağım ama petshopa alırken aç mıdır vereyim mi mama diye sordum. Onlarda fark etmez atabilirsiniz dediler, eve getirdim ayarladım koydum 1 topda mama attım ama yemedi. Karnı tok olabilir mi yoksa bir şey yapmam lazım mı?

Hocam aldığınız balık hasta olabilir yemiyorsa petshoptan aldığınızda yanında suyu ile birlikte veriyorlar o suyun içindemi şu anda değilse sorun olabilir ayrıca yemiyorsa diye endişelenmeyin 5-6 saat daha bekleyin eğer yine yemiyorsa yem sorun olabilir.

Japon balıklarının tokluk duygusu yoktur, ne atarsanız yerler.

Ayrıca fanusta balık beslenmez.

Dostum zaten biliyorum 1 günlük için koydum akvaryum yarın gelecek. Ama yemedi.

Hocam aldığınız balık hasta olabilir yemiyorsa petshoptan aldığınızda yanında suyu ile birlikte veriyorlar o suyun içindemi şu anda değilse sorun olabilir ayrıca yemiyorsa diye endişelenmeyin 5-6 saat daha bekleyin eğer yine yemiyorsa yem sorun olabilir.

Ben sorduğumda suyu ile birlikte koy dedi suyu ile koydum 15 de attım yaklaşık 4 saat olacak. Acaba aldığım yer sabah vermiş midir? Hayvanda bir gariplik de yok güzel güzel geziyor şu an.

Hocam balık ortama ayak uyduruyormuş. Yemeğini yedi ilginiz için teşekkür ederim bazıları gibi metnin yarısını okuyup cevap vermiyorsunuz.

Son düzenleme:
Dostum zaten biliyorum 1 günlük için koydum akvaryum yarın gelecek. Ama yemedi.

Ben sorduğumda suyu ile birlikte koy dedi suyu ile koydum 15 de attım yaklaşık 4 saat olacak. Acaba aldığım yer sabah vermiş midir? Hayvanda bir gariplik de yok güzel güzel geziyor şu an.

Hocam balık ortama ayak uyduruyormuş. Yemeğini yedi ilginiz için teşekkür ederim bazıları gibi metnin yarısını okuyup cevap vermiyorsunuz.

Ne demek hocam sevindim sizin adınıza akvaryumunuza hava filtresi almayı unutmayın bir de bu balıkların yavrulama durumu oluyor petshopa sorun yavrular için muhafaza tarzı şeyler oluyor yavruluk diye geçiyor sanırım eğer bunlardan almazsanız balıklar kendi yavrularını yiyorlar balık kepçesi ile yavruları topladıktan sonra yavruluğa aktarırsınız öyle bür durum olursa diye.

Son düzenleme:
Ne demek hocam sevindim sizin adınıza akvaryumunuza hava filtresi almayı unutmayın bir de bu balıkların yavrulama durumu oluyor petshopa sorun yavrular için muhafaza tarzı şeyler oluyor yavruluk diye geçiyor sanırım eğer bunlardan almazsanız balıklar kendi yavrularını yiyorlar balık kepçesi ile yavruları topladıktan sonra yavruluğa aktarırsınız öyle bür durum olursa diye.

Sağ olun Hocam tavsiyeler için. Aldığım akvaryum her şey dahil aldım hava filtresi falan dahil. Vatozda var paşa paşa yaşıyorlar çöpçü balığı almadım kumları karıştırmakla meşgul olan bir balıkmış. Bir de yavruları yiyebilir dediler o yüzden almadım. Bir de Japon'lar doğuran tür değil değil mi yumurta ile ürüyor doğurmuyor diye biliyorum.

Dediğiniz gibi yumurta ile ürüyorlarmış hocam ben farklı tür balık beslemiştim benimkiler yavruluyorlardı ondan öyle yazmışım.

Strese girmiştir. Özellikle su alıştırması yapmadan koyduysan şoka da girmiş olabilir. Alıştıktan sonra yer. Yeni akvaryuma geçirirken şu anki fanusun suyuyla beraber alıştırarak koy. Balıklar hassas canlılardır. Petshop'lar ticari amaçla sattıkları için önemsemez. Ufak hatalardan ölebilirler.

Strese girmiştir. Özellikle su alıştırması yapmadan koyduysan şoka da girmiş olabilir. Alıştıktan sonra yer. Yeni akvaryuma geçirirken şu anki fanusun suyuyla beraber alıştırarak koy. Balıklar hassas canlılardır. Petshop'lar ticari amaçla sattıkları için önemsemez. Ufak hatalardan ölebilirler.
Konu eski idi ortamına alışmaya çalışmış şuan büyük akvaryumda arkadaşları ile takılıyor. Ama mesajınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı