Balık yağının boy uzamasına etkisi var mı?

s3fa

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selamün aleyküm. Balık yağı kullanmak istiyorum ama piyasada çok fazla balık yağı olduğu için hangisini alacağıma karar veremiyorum. Sizce ne tür balık yağını tercih etmeliyim? En sağlıklı, kaliteli olanı hangisi?
Bu arada önceliğim boyumun uzaması. Tabi bir tek balık yağ değil boyun uzaması için. Egzersizler, uyku düzeni, beslenme bunlar da çok önemli ama ben takviye ile daha iyi olacağını düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim <3.

Balık protein zengini yani balık yağına güvenmiyorsan en az hafta da 2 kere balık ye. Et ve süt ürünleri kemiklerini geliştirecek şeyler ye basketbol oyna. Sadece balık yağına takılmana gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boy uzatmaktan çok vücut için gerekli bir yağ.
Günaşırı balık tüketemiyorsan alınması yararına olur.
Ya bu boyda nasıl bir şey ise. Araştırdım, adamda ne egzersiz ne uyku düzeni ne bir şey 1.60'dan 1.86 olmuş 13 - 16 yaş arası. Benim gibiler de böyle forumlarda dolaşır anca. Bakacağız artık güzel bir takviye arıyorum bu konuda. Bu arada yaşım 16.

Hocam boyu öğle balık yağı kestane yağı falan kurtarmaz annenizin ve babanızın boy ortlaması sizin ortlama boyunuzu verir genetiğinizden kaçamazsınız ha belki bazı genç yaşta vitamin eksiklikleri falan boy kemik gelişimine etkisinden dolayı boyu daha kısa tutabilir balık yağı almak boya çok faydalı olmaz ama balık tüketmiyorsanız iyi bir besin.

Yaş ve boy kaç? Balık yağının doğrudan boya bir etkisi yok, hatta yiyerek alacağınız herhangi bir şeyle boyunuzu uzatamazsınız. Boy tamamen genetik. Yapabileceğiniz şey, vücudun ihtiyaç duyduğu besin ve mineralleri alarak kemikleri sağlıklı tutmak. Bu şekilde genlerinizin el verdiği aralıklarda maksimum boya erişebilirsiniz.

Yaş ve boy kaç? Balık yağının doğrudan boya bir etkisi yok, hatta yiyerek alacağınız herhangi bir şeyle boyunuzu uzatamazsınız. Boy tamamen genetik. Yapabileceğiniz şey, vücudun ihtiyaç duyduğu besin ve mineralleri alarak kemikleri sağlıklı tutmak. Bu şekilde genlerinizin el verdiği aralıklarda maksimum boya erişebilirsiniz.

Hocam konu 2020'den kalmaymış bende şimdi fark ettim :D

Yeni konular

Geri
Yukarı