Ballistix 8GB 3000MHz RAM için yükseltme önerisi

Oğuzhan Eyilmez

Centipat
Şu anki RAM'den 1 tane daha alıp 16 GB yapmak istiyorum ama aynisi satista değil. Farklı alsam olur mu? Şu anki Ballistix 8GB 3000MHz CL16.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aynı sorunu bende yaşadım hatta daha dün çözümünü bulabildim.Ballistix böle aynı özellikli üstü siyah olan ram var,onu tavsiye ettiler fakat ben gidip 2 tane sıfır 2x8gb 3000mhz ram aldım çünkü aynı model olmayınca sorun çıkabiliyor.Neoforza 8gb aldım 2 adet.

Şu anki RAM'den 1 tane daha alıp 16 GB yapmak istiyorum ama aynisi satista değil. Farklı alsam olur mu? Şu anki Ballistix 8 GB 3000MHz CL16.

Aynı değerlerde al yüksek alırsan düşük RAM'in değerinde çalışır yani Şu anki RAM 3000MHz ise 3000MHz değerinde bir RAM alabilirsin

Çok doğru bir noktaya varmışsınız.Aynı model alırken o kodun farklı olma ihtimali var.Kısacası arkadaşın sorununu ben yaşadım ve dün yeni 2x8 aldım.Yaşanan sorunları buraya yazarım fakat benim yol tek yol çünkü satışı kaldırılmış.Hocam elindekini en ölü 200 olacak şekilde sat ve D30 veya benim çipi kaliteli olan Neoforza al.Sistemine tak.Mhz değerlerini ayarla ve mutlu ol.

Geri
Yukarı