Bana ait olmayan mail için bilgi sızdırılmış olabilir uyarısı alıyorum

Heulse

Kilopat
Daha fazla  
Tam olarak nasıl açıklayabileceğimi bilemedim. Screen Shot'a bakarsanız daha iyi anlaşılacaktır.
Az önce Kaspersky Free ile sisteme tam tarama yaptırdım, herhangi bir tehdit bulamadı. Ne düşünüyorsunuz?

Dosya Ekleri

• mail.png
    mail.png
    23,2 KB · Görüntüleme: 218
Son düzenleme:
Bu veriler https://haveibeenpwned.com/ sitesinden sağlanır.
Bu sonuç, eposta adresinizle kaydolduğunuz iki yere siber saldırı gerçekleştirilmiş ve verileriniz (eposta, şifre vb.) ele geçirilmiş, demektir.

Şifrenizi değiştirip iki adımlı kimlik doğrulamasını etkinleştirmeniz iyi olacaktır.

Düzeltme: Yeni fark ettim, bu eposta sizin değilmiş. Gizlilik koruması>Hesap denetimi kısmında hangi epostalar var? Oradan size ait olmayanı kaldırın.

Ekleme: Şu an aynısını yaşadım. O eposta adresiyle bir yerde oturum açmaya çalıştığınızda Kaspersky otomatik olarak onu denetliyor ve veri ihlaline karşı kullanıcıyı uyarmak için onu kaydediyor.
Gizlilik koruması>Hesap denetimi yolundan kaldırabilirsiniz.

Son düzenleme:
Rus sitesi cloud.mail.ru gibi sitelere girdiyseniz olabilir.

Yakın bir zamanda girdim diye hatırlıyorum ama herhangi bir mail girme ya da birisininkini alma gibi bir durum söz konusu olmadı.

Bilgileri göster seçeneğine tıklayınca ne çıkıyor?

Paket yükseltme reklamında bulunuyor. Şansa ki deneme sürümüm de bunu fark etmeden yarım saat önce bitti.

Bu veriler https://haveibeenpwned.com/ sitesinden sağlanır.
Bu sonuç, e-posta adresinizle kaydolduğunuz iki yere siber saldırı gerçekleştirilmiş ve verileriniz (e-posta, şifre vb.) Ele geçirilmiş, demektir.

Şifrenizi değiştirip iki adımlı kimlik doğrulamasını etkinleştirmeniz iyi olacaktır.

Düzeltme: Yeni fark ettim, bu e-posta sizin değilmiş. Gizlilik koruması>hesap denetimi kısmında hangi epostalar var? Oradan size ait olmayanı kaldırın.

Ekleme: Şu an aynısını yaşadım. O e-posta adresiyle bir yerde oturum açmaya çalıştığınızda Kaspersky otomatik olarak onu denetliyor ve veri ihlaline karşı kullanıcıyı uyarmak için onu kaydediyor.
Gizlilik koruması>hesap denetimi yolundan kaldırabilirsiniz.

Herhangi bir verisi sızdırılmış olan tek mail hesabım var. 2 tane bulunuyor. Blankmediagames (Town of Salem) ve hatırlamadığım GO Games adlı bir şirket. Onun dışında herhangi bir sızma yok. Bana ait olmayan [email protected] var sadece oturum açmalar sekmesinde gözüküyor anlamadığım mevzu da o zaten.

Basitçe olay şu, herhangi bir yerde açmaya kalkışmadığım, bilmediğim bir mail neden programın oturum açmalar sekmesinde gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    26,1 KB · Görüntüleme: 78
  • Adsız.png
    Adsız.png
    51,4 KB · Görüntüleme: 76
O mail ile bir yerde giriş yapmayı denemişssiniz bunun başka açıklaması yok.
Sadece şifre sızıntısı olsa mail olarak değil şifre olarak bildirirdi. Ücretsiz olduğu için de hangi sitelerden kaynaklı belli değil.
SPAM maillere dikkat ediyorsanız şimdiye kadar bir şey başınıza gelmediyse dert etmeyin.

Geri
Yukarı