Bana iftira atıldı ve ne yapacağımı bilmiyorum!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Senin şahsına yoönelik bir küfür etmedim. Ama konuya saçma sapan yorumlar yazarak iyice moralimi bozmaya hakkınız yok.

Çok doğru senin moralini bozmaya hakkım yok. Fakat senin moralini bozmak gibi bir niyetimde yok az önce dediğim gibi sakinleşip kafanı dağıtıp geri gelmelisin çünkü daha yazdığım şeyleri yanlış anlıyorsun. Ben sana küfür ettin demedim hakaret ettin dedim ikisi farklı şeyler söylediğim gibi niyetim kötü değildi fakat yanlış anlaşılma oldu sizden tekrar özür dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olay şu;
Sınıfta ki bazı kızlar erkeklerin onlara cinsel yerlerine baktıkları ve cinsel hareketler yaptıkları gerekçesiyle hocaya şikayet ediyor. Ben kimseye pek karışmayan bir insanım fakat adım listede en başta.

Şimdi baştan peşin peşin söylüyorum hani işin okul tarafını bilmem. Disiplin kurulu nasıl çalışıyor okullar için pek bilgim yok ancak polis memuruyum adli yönden ve okul bazından bildiğim kadarıyla bazı bölümleri açıklayamaya çalışayım.
1) Cinsel taciz/ tecavüz gibi suçlar takibi şikayete bağlı suçlardır. Yani maktul gidip şikayet etmezse herhangi bir cezai soruşturma baslatilmaz.
2) Beyan üzerine savcılık soruşturma başlatır. Soruşturmanın amacı "kanıt" bulmaktır.
3) Suçu kanıtlanana dek herkes masumdur. Suç işlendiğine yönelik kanıt bulunamazsa dava takipsizlik kararıyla son bulur.
4) Okulun sana idari açıdan ceza verebilmesi için (ki cinsel taciz gibi hassas ve onemli bir konudan ceza almak uzaklaştırma ya da atilmaktir. Atılma kısmı nasil işliyor bilmiyorum. Lise sona dek eğitim mecburi yani en baba okulun değişir başka okula verirler diye düşünüyorum.) Net suç delili bulunması gerekir. Senin durumunda yalancı dahi olsa şahitler var. Şahitler cezai işlem için yeterli olur diye düşünüyorum.
5) Gerçekten suçsuz olduğunu düşünüyorsan ve sicilinin temiz kalmasını istiyorsan konuyu adli merciilere ulaştırarak daha kapsamlı bir araştırma yapılmasını talep edebilirsin. Idari mahkemede suçsuz bulunursan atılmanın durdurmasına karar çıkabilir. Ancak hakim bey de şahitlere inanır ve bir şeykilde konuya karistigin açığa cikar ise idari ceza alacağin en hafif ceza olabilir.
6) Kısılerden habersız alınan ses ve görüntü kayıtları delıl olarak kullanılamaz. Cezaı karsılıgı bulunmaktadır.
7) Bu işin en net yolu insani ilişkiler gibi duruyor. Gidip alıp karşına adam gibi etraflıca konuşmak gerekiyor. Ancak tek tek konuşmaya çalışma mutlaka 1 bayan daha bulunsun konuşurken.
Allah sonunu hayır etsin.

Umarım sadece sınıfım değişir.

Sınıfın değişmesi cozum olmaz tekrar kötü gözle anılmak istemiyorsun değil mi? 11.sinif tüm yetişkinler bunlarin atesli çağı gözüyle bakıyorlar gerçekten düzgün bir kişilik sahibi olsan dahi sana bu şekilde bakacaklar.
Senin yapman gereken kendinden emin isen kafanı hiç yere eğme sana iftira atan kimse karşıma gelsin be yaptığımı soylesin ve doğrulasın ki bu durumlara düşmemek icin senin onayını alsın aksi taktirde iftira atan kim varsa bu olay mahkeme de biter dersin. Tekrar söylüyorum gerçekten kendinden emin isen bunlari yap...

Çok doğru senin moralini bozmaya hakkım yok. Fakat senin moralini bozmak gibi bir niyetimde yok az önce dediğim gibi sakinleşip kafanı dağıtıp geri gelmelisin çünkü daha yazdığım şeyleri yanlış anlıyorsun. Ben sana küfür ettin demedim hakaret ettin dedim ikisi farklı şeyler söylediğim gibi niyetim kötü değildi fakat yanlış anlaşılma oldu sizden tekrar özür dilerim.

Anlayışın için teşekkür ederim.

Sınıfın değişmesi cozum olmaz tekrar kötü gözle anılmak istemiyorsun değil mi? 11.sinif tüm yetişkinler bunlarin atesli çağı gözüyle bakıyorlar gerçekten düzgün bir kişilik sahibi olsan dahi sana bu şekilde bakacaklar.
Senin yapman gereken kendinden emin isen kafanı hiç yere eğme sana iftira atan kimse karşıma gelsin be yaptığımı soylesin ve doğrulasın ki bu durumlara düşmemek icin senin onayını alsın aksi taktirde iftira atan kim varsa bu olay mahkeme de biter dersin. Tekrar söylüyorum gerçekten kendinden emin isen bunlari yap...

Hak veriyorum bu yoruma. Gerçekten haksızlık yapılıyorsa (ki haksız olduğunu sanmıyorum iş ciddiye bindiğinde kendi kuyunu kazmış olursun bu konuyla:D ) bu iftiranın altında kalma. Kendinden sonuna kadar eminsen haksız yere ezdirme kimseye. Mahkemeyse mahkeme yani.

Az önce telefon geldi. Az da olsa olay çözüldü sayılır. Bu olayın baş kahramanı olan kızı diğer arkadaşları sanırım küsmüşler mi ne gidip her şeyi müdüre anlatmış. Ben bunlara kopya vermedim diye anlaşmışlar sanırım. Kısacası kızlarla aram iyi değil diye böyle bir şeyler olmuş. Ama olay hala çözülmüş değil. Syf= 17.

Arkadaşlar okulda çok kötü şeyler oldu. Sınıfta bazı kızlar erkeklerin onlara baktığı iddasıyla (siz anladınız çocuk olabilir) hocaya şikayet ettiler. Sınıfta 14 erkeğiz ve benim diğer erkeklerle alakam bile yokken verilen isimlerde bende varım. Sınıf içerisinde veya dışarıda kimseye karışmayan, yapılan terbiyesizliklerle uzaktan yakından hiçbir şeyim yok. Polisler gelip dinlediler, ve bende diğer yaptıkları cinsel şeyleri anlattım. Ancak olay daha da büyüdü ve resmen okuldan atılma seviyesine geldi. Benim suçumun ise bütün kızlara küfür etmek olduğunu hatta bir kıza benim karım olunca öyle böyle yapacağım dediğimi söylemişler. Hocayla konuştum inanmadı ne yapmalıyım bilmiyorum. Lütfen yardımcı olun.

Gençler genelde sürekli küfür ediyor, kızların, öğretmenlerin ve dışarda toplum içerisinde ailelerin yanın da bile utanmadan, dengemizi bozacak küfürler ediyorlar. Nesil bu hale geldi artık. Bu gençler uyarılmadığı için ve meydanı boş buldukları için bu böyle devam ediyor. Bu normal bir şeymiş gibi lanse ediyorlar. Bu gençleri adam etmek için bu çok az bile bana kalırsa.

He tabii ki kızlar farklı mı? Onlar da aynı şu anda. Ve kesin eminim iftira atmışlardır, çünkü şu anda kadınlara karşı pozitif ayrımcılık haddini aştı ve aşmaya da devam ediyor. Bunu da kadınlar ve kızlar iyi biliyor ve kötü niyetle kullanıyorlar bu artık su götürmez bir gerçek. Son birkaç yıldır yaşadığımız olaylardan bunu çok net görüyoruz.

Kızlara sözlü saldırı konusunda inşallah iftira attıkları ortaya çıkar, ancak eğer öğretmeler de dahil senin küfür ettiğine birkaç kez şahit olmuşsa muhtemelen bu iftiraya karşı sana karşı önyargılı düşüneceklerdir. O yüzden her şey öyle trol, şen şakrak değil maalesef. Bir kaç arkadaş bir araya geldimi gençlerden, tutamıyoruz veletleri. Rahat rahat her yerde kendinize alıştırırsanız öyle tanınırsınız. Şu anda başınıza gelecekler bu önyargılar özerinden sonuçlanabilir ne yazık ki.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı