Banggood gümrük vergisi nereye ödenir?

• Konuyu başlatan Iron
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 8B

Iron

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar dün akşam Banggod'dan Coolmoon 6 ADET 120mm Ayarlanabilir RGB LED Lamba Bilgisayar PC Kılıf IR Uzakdan Kumanda ile Soğutma Fanı Sale - Banggood Mobil linkteki ürünü satın aldım. Kayıtlı hava kargo ile.
Ancak kafama takılan 3 soru var:
1) Ürün 22 Euro'nun üstünde olduğu için gümrüğe takılacak. Vergiyi nereye nasıl ödeyeceğim?
2) Paketin içinde 6 adet fan var. Bunlar ticaret amaçlı sayılabilir mi?
3) Ürünün kargo numarası ne zaman sisteme işlenir ?
Bilen bi forumcu arkadaş varsa lütfen yardımcı olabilirmi ?
Arkadaşlar dün akşam Banggod'dan Coolmoon 6 ADET 120mm Ayarlanabilir RGB LED Lamba Bilgisayar PC Kılıf IR Uzakdan Kumanda ile Soğutma Fanı Sale - Banggood Mobil linkteki ürünü satın aldım. Kayıtlı hava kargo ile.
Ancak kafama takılan 3 soru var:
1) Ürün 22 Euro'nun üstünde olduğu için gümrüğe takılacak. Vergiyi nereye nasıl ödeyeceğim?
2) Paketin içinde 6 adet fan var. Bunlar ticaret amaçlı sayılabilir mi?
3) Ürünün kargo numarası ne zaman sisteme işlenir ?

Son düzenleme:
Alper Bey canlı desteğe sordum kargo numarasının sisteme işlenmesi 1-3 gün arası olduğunu söylediler ama geri kalan 1 ve 2 nin cevabı malesef şuan yok.

Alper Bey canlı desteğe sordum kargo numarasının sisteme işlenmesi 1-3 gün arası olduğunu söylediler ama geri kalan 1 ve 2 nin cevabı malesef şuan yok.

Yotube'da bulunan videolarda ve ürünün yorumlarında gönderilen kutunun boyutu küçük görünüyor. Küçük bir kutu diye belki fazla kurcalamadan yollarlar.
Sanırım fanlarda hız kontrolü yapılmıyor molex ile güç aldığı için umarım tam devirde çalışmazlar :D

Alper Bey ne yazıkki ya tam devir yada kısıkta çalışıcaklar kutu küçük ama sonuçta 45 dolar fiyatı var.Sınır 22 Euro dediğinz gibi belki es geçebilirler ama şunuda belirtiyim.Kutudan çıkın beyaz kumanda ve kontürolcü sadece renk mod arası değişimler yapıyor.Ama Banggood'da ayrıyetten bu 6 fan için controlcu ve kumanda 2 lisi satılıyor TL olarak 56 TL falan.Bunu satın alırsak kumandadan fan hızınıda kontrol edebiliyoruz.Açıkçası fanlar gelsin duruma göre sipariş vericem.

Ben TC girmedim.PTT şubelerine gidip ödeme veya banka hesabına yatırma tarzı durumlar varmı ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı