Banggood güvenilir mi?

TBTURK

Hectopat
Yer
Konya
Arkadaşlar merhaba.
Benggood üzerinden gamesir G4 Pro gamepad almak istiyorum fakat daha önce yurtdışından hiç alışveriş yapmadığım için aklımda bazı sorular var:
Benggood güvenilir mi?
ininal kart geçerli mi?
Gümrükte takılma ihtimali var mı? (mâlum korona dönemi)
Vergi meselesi nasıl oluyor?
Elime ne kadar sürede ulaşır?
Yanlış veya farklı bir ürün gelme ihtimali var mı?
Alışveriş esnasında ayarlamam gereken önemli noktalar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet güvenebilirsiniz. İninal ile alışverişinizi yapabilirsiniz. Gümrükte Takılma ihtimali çok az. (Ne sipariş ettiğinize bağlı bıçak, şüpheli eşya, kamera elektronik aygıt gibi şeylerde olabiliyor) gamepadinizin takılacağını düşünmüyorum. Fakat ürün açılıp bakılma gibi paketin yırtık olması gibi problemler çok fazla olabiliyor müşteriler bundan rahatsız. Klavye mouse set almıştım oradan. Elinize ne zaman geçer sorusuna bakacaksak kargo seçenekleri var hızlıyı seçerseniz. 1 haftada falan elinizde olur. Normali seçerseniz 2 hafta ila 1 ay arası değişebiliyor kimisi 3 günde bile gelebiliyor. Vergi meselesi şöyle oluyor. Aynı araba almak gibi düşünebilirsiniz. Yurtdışından aldığınız ürünü kendi ülkenizde kullanabilmek ve getirebilmek için bir vergi kesiyor. Ayrıca gümrükten nasıl geçirip getirdiği ve nasıl size ulaştığı da fiyatın artışını değiştirebiliyor. Kargolara göre de değişiyor DHL gibi kargolar genellikle getiriyor. Ürünü satın aldıktan sonra aynı Türkiye'de olduğu gibi hangi kargo şirketine verilmiş tahmini teslimat gibi bilgileri zaten ediniyorsunuz. Ki gümrüğe takıldığı zaman falan kargo şirketiyle konuşup bir şekilde alabiliyorsunuz. Vergi konusuna tekrar geleceksek, kargo şirketinizi teyit edip ne kadar olduğunu nasıl ödenmesi gerektiği gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Alışveriş esnasında Sanal Kart kullanmanızı tavisye ederim. Gerisi zaten aynı Türkiye'deki bir siparişi vermek gibi oluyor. Sadece teslimat adresinizi Türkiye'de olduğundan daha dikkatli bir şekilde kontrol ederek girersiniz. Son olarak da bakiyenizden biraz daha fazla miktarda para koymanızı tavsiye ederim herhangi bir ek masraf gibi durumlarda sorun yaşamamanız adına. Onun haricinde yapmanız gereken artı bir şey yok. Umarım size yardımcı olabilmişimdir şimdiden iyi alışverişler dilerim. -B

Hayır çıkartmaz çünkü sonuçta ülkenin yerini belirtiyorsunuz. Üsküdarsa üsküdar diye yazabilirsiniz. Eğer sorununuzun çözümüne sebebiyet olduysam çözüldü diye işaretlerseniz sevinirim. -b

Tekrardan merhaba şu an banggood üzerinden bir ürünün fıyatına bakarken grup alişverişi diye bir şey gördüm ve bu şekilde satın alırsam çok daha ucuza gelmiş olacak fakat benim ile aynı ülkede olup olmadığını bilmiyorum öbür katılan kişinin farklı ülkelerde olmamız sıkıntı çıkartır mı bilginiz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı