Banggood "sipariş teslim edilemez" sorunu

FurkanUzunali

Hectopat
Merhaba. 21 Şubat'ta abim için bir kulaklık siparişi vermiştim Banggood üzerinden -Turkey Direct mail ile- Mart'ın 3'üne kadar herhangi bir sorun yoktu sonra bir anda görselde göründüğü gibi teslim edilemez deyip geri göndermişler bugün saat 10 gibi de Banggood resimdeki maili göndermiş bu neden olmuş olabilir anlamadım gitti. Abim numarasını değiştirmişti ben de siparişi o eski numaradan vermiştim acaba onunla alakalı mı diyeceğim de çok saçma geliyor.

vsvvs.jpg

Yeni Bit.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Takip numarası ile belirtilen kargo şirketinin takibine bakmayı denemeniz gerekiyor, 17track her zaman tam ve doğru bilgileri göstermiyor. Dilerseniz takip kodunu buraya atabilirsiniz, kontrol edelim.

Sanırsam Banggood Turkey Direct seçeneğini seçince Aras Kargo ile yolluyordu, Kargo Takip buradan takip edebilirsiniz.

WWETA0002411882YQ İnanın bilmiyorum mail olarak da böyle bir şey gelince tedirgin olmadım değil. Belirtilen Martın 3ü saat 14 civarı markete çıkmıştım bendeki de şans işte anladığım kadarıyla geldi bulamadılar telefonla da ulaşamayınca -numarasını değiştirdi.- geri gönderdiler. İstenilen bilgileri doldurup bu sefer yeni numarasıyla gönderdim herhalde tekrar gelicek. Bir diğer sorum seçtiğim kargoda vergi ödemicektim bu gitti geldi falan acaba vergi çıkar mı?

WWETA0002411882YQ İnanın bilmiyorum mail olarak da böyle bir şey gelince tedirgin olmadım değil. Belirtilen Martın 3ü saat 14 civarı markete çıkmıştım bendeki de şans işte anladığım kadarıyla geldi bulamadılar telefonla da ulaşamayınca -numarasını değiştirdi.- geri gönderdiler. İstenilen bilgileri doldurup bu sefer yeni numarasıyla gönderdim herhalde tekrar gelicek. Bir diğer sorum seçtiğim kargoda vergi ödemicektim bu gitti geldi falan acaba vergi çıkar mı?
Hayır, çıkmaz.
We World Express bu kargo şirketi ile gönderilmiş gözüküyor, ülkeye girdikten sonra Aras Kargo devralıyor ancak Aras Kargo'ya geçince takip kodu değişiyor. Siparişte girdiğiniz telefon numarasına Aras Kargo'dan SMS gelmiş olması lazım, oradaki kod ile Aras Kargo'nun sitesinden sorgulatabilirsiniz.

Ek olarak, en son transfer merkezinde indirilip sonra beklemeye alınmış gözüküyor. Adresinizi tam girmiş miydiniz?
1614945801737.png

Eğer o numaraya erişiminiz yok ise Aras Kargo'nun müşteri hizmetleri ile görüşmenizi tavsiye ederim, isme göre sistemden görüntüleyip size yardımcı olacaklardır.

Hat hâlâ durduğu için başka bir telefona taktım sonrasında Aras Kargonun mobil uygulamasını indirmiştim eski numarayla hesap oluşturdum onaylama smsi istedi girdim hesap oluştu sonra kargo sorgula ekranından e-ticaret sonrasında wwe'yi seçip verilen bu takip nosunu girdim üstte Aras Kargonun takip nosu "1681984631084" yazıyordu herhalde bahsettiğiniz numara bu. Evet tam olarak eksiksiz bir şekilde girmiştim. Bu arada Banggooda attığım maile cevap olarak "adresinizi ilettik beklemede kalın" minvalinde bir maille geri döndüler.

Hat hâlâ durduğu için başka bir telefona taktım sonrasında Aras Kargonun mobil uygulamasını indirmiştim eski numarayla hesap oluşturdum onaylama smsi istedi girdim hesap oluştu sonra kargo sorgula ekranından e-ticaret sonrasında wwe'yi seçip verilen bu takip nosunu girdim üstte Aras Kargonun takip nosu "1681984631084" yazıyordu herhalde bahsettiğiniz numara bu. Evet tam olarak eksiksiz bir şekilde girmiştim. Bu arada Banggooda attığım maile cevap olarak "adresinizi ilettik beklemede kalın" minvalinde bir maille geri döndüler.
Evet, bahsettiğim numara o. Oradaki şubenin çalışanlar işgüzar olduğu için kabul edilmedi olarak işaretlemişler muhtemelen ve siz de haberiniz olmadığı için şubeden gidip teslim alamayınca WWE'ye geri verilmiş.

1614947241484.png

1614947263140.png

Adresinize tekrar yönlendirilmiş gözüküyor, bu takip numarasını sık sık kontrol edin. Kargoların durumunu biliyorsunuz, getirmemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Getirmezlerse geldiği vakit şubeden teslim alabilirsiniz.

Geri
Yukarı