Banka aramalarından nasıl kurtulunur?

Agah gibi

Hectopat
İsmini vermek istemediğim bir bankadan günde 2-3 defa emeklilik fonuyla ilgili bir konu yüzünden aranıyorum. İlgilenmek istemediğimi söylemeye vakit kalmadan konuya girdikleri için müsait değilim deyip kapatıyorum. Bir sonra ki gün aynı şeyler yaşanıyor. @Tim ne önerirsiniz?

Banka iletişim ayarlarınızdan iletişim tercihlerinizi güncelleyin ardından Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi bu linkten bankanın izini varsa onu da iptal edin. Yine ararlarsa sesli olarak banka kampanyaları için aranmak istemediğinizi ve buna izin vermediğinizi, tekrar aranması halinde yasal olarak şikayette bulunacağınızı belirtin. Tekrar ararlarsa TİSS üzerinden şikayet edersiniz.

Banka iletişim ayarlarınızdan iletişim tercihlerinizi güncelleyin ardından Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi bu linkten bankanın izini varsa onu da iptal edin. Yine ararlarsa sesli olarak banka kampanyaları için aranmak istemediğinizi ve buna izin vermediğinizi, tekrar aranması halinde yasal olarak şikayette bulunacağınızı belirtin. Tekrar ararlarsa TİSS üzerinden şikayet edersiniz.

Veya bankasında öyle bir özellik yoksa, Huawei kullanıcılarına özel "numara engelleme" özelliği var.

Yarına arama için randevu ayarladılar. Böyle bir şey yapsam suçlu sayılır mıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı