Banka hesap kartlarının aylık ücreti var mı?

Alfirk

Kilopat
Selâm. Lise son sınıfta bir sene staj yaptım. Ve başlamadan önce iş bankasından hesap açtırıp banka kartını aldım kurye ile eve geldi. Ve bir yılın sonunda staj bittiği için gidip kapattırdım.
Ve o zamandan şu ana kadar hiç banka kartı kullanmadım çünkü pek gerek yoktu. Hiç açtırmadım zaten oturduğum yerde üniversite okudum vs... Gibi nedenlerden dolayı.

Ama artık bir tane banka kartı kullanmak istiyorum çünkü artık her yerde gerek oluyor. Mesela Steam, internet alışveriş siteleri, gibi hatta markette bile kolaylık. Nakit para üstü gerek yok. Direkt çekiyor tutarı kuruşu kuruşuna. Kolay güzel yani.

Fakat bir sorum olacak;
Ziraat bankasından hesap açtırıp banka kartını kullanmak istiyorum fakat hesap açtırıp banka kartını kullandığım zaman aylık benden herhangi bir ücret alacak mı? Mesela kartımda hiç para yok ne kadar para alacak? Veya olduğu zaman aylık ücret olacak mı?

Ziraat Bankası ve diğer tüm bankalar aylık ücret alıyor mu banka hesap kartından?

Son düzenleyen: Moderatör:
Banka kartlarında herhangi bir aidat ücreti gibi şeyler istenmez. Kredi kartı için bazı bankalarda bulunuyor bunlar.

Hesap kartlarından ücret alınmaz. Kredi kartlarının yıllık ücretleri olur fakat bankanın yıllık ücreti olmayan bir kartı yok ise dava açarak o parayı da alabilirsiniz. Kredi kartını da ücretsiz vermek zorundalar. O parayı alabilmek için genelde her bankanın ücretsiz bir kredi kartı mevcuttur fakat başvuru yaptığında hep ücretli olanı gönderirler buna dikkat etmek lazım.

Hocam bir aralar bankalar hesap işletim ücreti alıyordu. Daha sonra bunu kaldırdılar. Kredi kartları için durum farklı ücretli ve ücretsiz tipleri var. Bankaya sorman lazım.

Hesap kartlarının yok, yani 5 tane hesap kartım var ve daha isteyen olmadı.
Banka kartlarında herhangi bir aidat ücreti gibi şeyler istenmez. Kredi kartı için bazı bankalarda bulunuyor bunlar.
Hesap kartlarından ücret alınmaz. Kredi kartlarının yıllık ücretleri olur fakat bankanın yıllık ücreti olmayan bir kartı yok ise dava açarak o parayı da alabilirsiniz. Kredi kartını da ücretsiz vermek zorundalar. O parayı alabilmek için genelde her bankanın ücretsiz bir kredi kartı mevcuttur fakat başvuru yaptığında hep ücretli olanı gönderirler buna dikkat etmek lazım.
Hocam bir aralar bankalar hesap işletim ücreti alıyordu. Daha sonra bunu kaldırdılar. Kredi kartları için durum farklı ücretli ve ücretsiz tipleri var. Bankaya sorman lazım.
Arkadaşlar çok çok teşekkürler o zaman çok iyi çok güzel :)

Arkadaşlar çok çok teşekkürler o zaman çok iyi çok güzel :)
Ek olarak bir bilgi daha vereyim. Kredi kartını kullanmanızı çok önermem fakat kullanmayı düşünürseniz eğer Enpara önerebilirim. Hatta direkt olarak banka kartı için bile kullanabilirsiniz. Oyuncular için güzel kampanyaları bulunuyor. Bunlara ek olarak EFT, havale ücreti gibi saçma sapan şeyler bulunmuyor.

Mezun oldum. Şuan bir yerde çalışmıyorum.
Öğrenci olduğunuzda veya çalıştığınız kurum neticesinde aldığınız banka kartlarından hiçbir kesinti olmaz. Bunların ikisi olmadığı halde de genelde banka kartlarından ücret talep edilmez ancak bankalarla imzalanan antlaşmaları iyi takip etmek lazım, bazıları çaktırmadan madde ekleyebiliyor sonra başınız ağrımasın.
En ünlü vakalara Garanti sahiptir, haberiniz olsun :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı