Banka kartı ile Ön ödemeli kart aynı şey midir?

airboss

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Profil Kapağı
1522830363
Başlıkta açıkça belirttim sorumu. 1 yıldır Ininal Kart kullanıyorum, hiçbir şikayetim yok ve gayet güzel, fakat para çekme yeteneğinin olmaması son zamanlarda çok canımı sıkmaya başladı.

Biraz araştırma yaptım ve Enpara'yı keşfettim. Ve Enpara, Debit Card: Banka kartı olarak geçiyor sitelerinde. Fakat kartı almak için banka hesabınızın olmasına gerek yok yazıyor.

Ininal ise Ön Ödemeli kart olarak geçiyor. Bunlar arasında fark var mıdır?

Umarım yoktur. İyi günler...[emoji5][emoji5]

İkisi de debit kart (ön ödemeli kart) zaten. Diğer konuda açıkladım ama tatmin olmadın sanırım. Encard'ın %100 ücretsiz olması dışında bir fark yok diyebiliriz kabaca, verilen hizmet aynı.

Enparayı birkaç aydır kullanıyorum. Son derece memnunum. Ama alabilmek için 18 yaşın üzerinde olmanız gerekli. Kardeşime alamadık bu sebeple. Müşteri hizmetleri olsun telefon uygulaması olsun çok kaliteli. Ücretsiz havale EFT gibi işlemler yapılabiliyor. Birçok şeyin faturası ödeneniliyor. Ve ücret kesmiyor. Tavsiye ederim. Ayrıca vadesiz hesapdan birikim hesabına anlık para transfer yapıp gecelik faiz getirisinden faydalanabilirsiniz. Ben aldığımdan beri üzerimde fazla nakit taşımıyorum. Harcama yapacakken vadesiz kısıma para atıyorum kredi kartı olarak kullanıyorum. Gün sonunda tüm parayı birikim hesabında bırakıyorum.

Son düzenleme:
İkisi de debit kart (ön ödemeli kart) zaten. Diğer konuda açıkladım ama tatmin olmadın sanırım. Encard'ın %100 ücretsiz olması dışında bir fark yok diyebiliriz kabaca, verilen hizmet aynı.
Bir önceki konuda sizden öneri istedim burada ise soru soruyorum ne alakası var?

Enpara kullanıcıları daha memnun. Ayrıca havale ya da EFT de yapılabiliyor ve tamamen ücretsiz.

Enparayı birkaç aydır kullanıyorum. Son derece memnunum. Ama alabilmek için 18 yaşın üzerinde olmanız gerekli. Kardeşime alamadık bu sebeple. Müşteri hizmetleri olsun telefon uygulaması olsun çok kaliteli. Ücretsiz havale EFT gibi işlemler yapılabiliyor. Birçok şeyin faturası ödeneniliyor. Ve ücret kesmiyor. Tavsiye ederim. Ayrıca vadesiz hesapdan birikim hesabına anlık para transfer yapıp gecelik faiz getirisinden faydalanabilirsiniz. Ben aldığımdan beri üzerimde fazla nakit taşımıyorum. Harcama yapacakken vadesiz kısıma para atıyorum kredi kartı olarak kullanıyorum. Gün sonunda tüm parayı birikim hesabında bırakıyorum.
İkinize de teşekkür ederim 6-7 ay sonra bir tane çıkartmak lazım anlaşılan.

Son düzenleme:
Enpara'da normal bir banka hesabı açılır ve bir hesap kartı verilir, ininal kart ise aslında bi bakımdan yine banka hesabı gibi düşünebilirsin ama klasik bir banka hesabı değildir. Karta para verip herkes alabilir. İlk başlarda kartı kaybedince içindeki paranda uçuyordu :) çünkü kişiye özel bir hesap yoktu kartın üzerinde isimde yoktu haliyle, sanırım sonradan düzelttiler bu sorunu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı