Banka kartı önerisi

technora

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar. 19 yaşımdayım, bugüne kadar nakit para ve ininal Kart dışında hiçbir şekilde banka kartı veya kredi kartı kullanmadım. Artık kullanmam gerektiğini düşündüğüm için bazı tavsiyeler almam gerekiyor.
Harcama limiti olmayan, alışverişte problem çıkarmayan (Mesela bir akrabamın banka kartıyla İtopya'dan alışveriş yapılamıyordu, böyle bir durum yaşamak istemiyorum.) Ve kullanışlı bir banka kartı arayışındayım. Kredi kartı almayı düşünmüyorum.
Bana ne önerirsiniz?
Bu banka kartını nasıl çıkarırım?
Herhangi bir şubeye gitmeden kart çıkartabilir miyim?
Bu süreçte ne veya neler yapmalıyım?
Kart elime nasıl veya hangi kargo şirketi aracılığıyla ulaşır?
Kart elime geçtiğinde ne veya neler yapmalıyım?
Şimdiden teşekkür ederim.

Bir şubeye gitmeden çıkarmak istiyorsan Enpara'ya başvurabilirsin. Onlar sizden internet üzerinden bilgilerinizi, fotoğrafınızı, yüzünüzün kısa bir videosunu vesaire isteyecek. 15 gün içerisinde de kartı size ulaştıracak. Kart elinize ulaştıktan sonra üzerinde şifresi vesairesi yazıyor, uygulamaya girip şifrenizi de değiştireceksiniz. Bu kadar.

Size tavsiyem önce Papara+Enpara+Ziraat üçlüsünü kullanmanız. Papara banka kartı olmasa da çok güzel fırsatları var. Enpara ise banka kartı doğrudan QNB Finans Bank'a bağlı. Fakat onun da çok güzel yanları ve fırsatları var. Özellikle yurt dışı işlemlerde daha az pay alır Ziraat'ten, işinize gelir ileride uygulama/oyun vs. yapıp pazarlayacaksanız.

Ziraat ise işte yurt içi klasik bir kart. Neredeyse herkeste olduğu için birisine para göndermek durumunda kaldığınızda mesai saatleri dışında bile anında parayı yollarsınız. Bu yüzden gerekli görüyorum. En olmadık vakitlerde para yollayabiliyorsunuz çünkü dediğim gibi neredeyse herkeste var.

Ben de biraz araştırdım en mantıklısı Ziraat Bankası. Ben hiçbir şey bilmeden direk şubeye gittim sonra banka kartı çıkarmak istiyorum dedim. Adam bana form verdi ad soyad vs kimlik sonra direk kartı verdi Ziraat Bankası tavsiye ederim her yerde de ATM şubesi var. Mobil uygulaması da güzel.

Enpara öneririm. Çok ilgililer ve hiç bir problem yaşamadım. Başvurudan sonra eve gelip kartı sana veriyorlar.
Hocam bunun banka kartından farkı var mıdır? Bildiğim kadarıyla bu kart daha çok alışveriş için kullanılmakta.
Bir şubeye gitmeden çıkarmak istiyorsan Enpara'ya başvurabilirsin. Onlar sizden internet üzerinden bilgilerinizi, fotoğrafınızı, yüzünüzün kısa bir videosunu vesaire isteyecek. 15 gün içerisinde de kartı size ulaştıracak. Kart elinize ulaştıktan sonra üzerinde şifresi vesairesi yazıyor, uygulamaya girip şifrenizi de değiştireceksiniz. Bu kadar.

Size tavsiyem önce Papara+Enpara+Ziraat üçlüsünü kullanmanız. Papara banka kartı olmasa da çok güzel fırsatları var. Enpara ise banka kartı doğrudan QNB Finans Bank'a bağlı. Fakat onun da çok güzel yanları ve fırsatları var. Özellikle yurt dışı işlemlerde daha az pay alır Ziraat'ten, işinize gelir ileride uygulama/oyun vs. yapıp pazarlayacaksanız.

Ziraat ise işte yurt içi klasik bir kart. Neredeyse herkeste olduğu için birisine para göndermek durumunda kaldığınızda mesai saatleri dışında bile anında parayı yollarsınız. Bu yüzden gerekli görüyorum. En olmadık vakitlerde para yollayabiliyorsunuz çünkü dediğim gibi neredeyse herkeste var.
Hocam, cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Gerçekten sayenizde fazlasıyla aydınlandım.
Peki bu fırsatlardan kastınız tam olarak nedir? Atıyorum, bir ürün aldığımda karta özel indirim falan mı yapılıyor? Yani bunun gibi şeyler mi?
Banka kartı çıkartmak için şubeye gitmelisiniz. Bir sürü imza falan atıyorsun.
Anladım hocam, Enpara ya da Papara dışında her türlü şubeye gitmem gerekiyor.
Hocalarım, hepinize "mükemmel" veya "beğeni" atmak istiyorum ancak yasağım olduğu için maalesef bu mümkün değil, şimdilik :D
Hepinize çok teşekkür ederim, başka önerileriniz veya diğer sorulara cevaplarınız varsa benim için çok iyi olur.

Enpara'yı kesinlikle öneririm. Havalede EFT'de veya her hangi bir işlemde gram işlem ücreti kesmiyor. Finansbank sitesinden Enpara'ya başvuru yapabilirsin şubeye gitmene gerek yok. Karta başvuru yaptığında kurye ile gönderecekler, önce kartı finansbank atm'sine takıp şifreni belirleyeceksin ilk harcamada temassız işlem olmayacak, günlük 10.000 tl ye kadar para çekme limiti var mesela. Kartı her yerde kullanabilirsin ister yurt içi yurt dışı.. ben 4 yıldır kullanıyorum bu enparayı çok memnunum tavsiye ederim.

Hocam, cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Gerçekten sayenizde fazlasıyla aydınlandım.
Peki bu fırsatlardan kastınız tam olarak nedir? Atıyorum, bir ürün aldığımda karta özel indirim falan mı yapılıyor? Yani bunun gibi şeyler mi?
Papara'nın çok sevdiğim "Cashback" özelliği var. YouTube, Netflix, Spotify ve Eczane'de %50 paranızı anında geri ödüyor. Burger King, Popeyes, Arby's gibi restoranlarda %10, vesaire uzar gider. Birçok şeyi var.

Enpara'da ise "Ayın Enparalısı" diye bir sistem var. Belli başlı hedefleri tamamlayınca fırsatlar açılıyor. Ne bileyim işte hesaba 100 TL para girişi, en az 1 adet ATM'den para çekme gibi. Toplamda 5 adet "quest" tamamlayınca enparalı oluyorsunuz. Onda da yine Netflix, Spotify, YouTube, Storytell gibi yerlerden olan harcamaların %50'si size geri dönüyor. Steam harcamasının da 25 TL'sini ödüyorlar. Vesaire araştırılması lazım sayfa sayfa fırsatları var.

Ziraat'i ise ben şahsen "ana" hesabım olarak kullanıyorum. Transfer işlemlerinde neredeyse herkeste olduğu için mesai saati derdim kalmıyor. Bir de yine neredeyse her yerde ATM'si var o da işime geliyor.

Papara'nın çok sevdiğim "Cashback" özelliği var. YouTube, Netflix, Spotify ve Eczane'de %50 paranızı anında geri ödüyor. Burger King, Popeyes, Arby's gibi restoranlarda %10, vesaire uzar gider. Birçok şeyi var.

Enpara'da ise "Ayın Enparalısı" diye bir sistem var. Belli başlı hedefleri tamamlayınca fırsatlar açılıyor. Ne bileyim işte hesaba 100 TL para girişi, en az 1 adet ATM'den para çekme gibi. Toplamda 5 adet "quest" tamamlayınca enparalı oluyorsunuz. Onda da yine Netflix, Spotify, YouTube, Storytell gibi yerlerden olan harcamaların %50'si size geri dönüyor. Steam harcamasının da 25 TL'sini ödüyorlar. Vesaire araştırılması lazım sayfa sayfa fırsatları var.

Ziraat'i ise ben şahsen "ana" hesabım olarak kullanıyorum. Transfer işlemlerinde neredeyse herkeste olduğu için mesai saati derdim kalmıyor. Bir de yine neredeyse her yerde ATM'si var o da işime geliyor.
papara ve enparayı ben kullanıyorum ikiside çok iyi bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı