Banka kartından para çekilmeye çalışılıyor

• Konuyu başlatan ZvS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 6B

ZvS

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Beşikten mezara talebe
Arkadaşlar, bununla ilgili sabah banka ile görüşeceğim fakat şu anda bana tavsiye verebilir misiniz?

Banka kartımdan durmadan 5 TL çekilmesi için onay isteniyor. Bazen ise banka kartımdan para çekilmeye çalışılıyor aynı şekilde fakat yeteri kadar TL olmadığı için çekilemedi deniliyor. Kullandığım aktif kartımda sadece bu kart. Şimdi bununla ilgili öneriniz var mı?

BU SORUNU YAŞAYACAK ARKADAŞLARIN YAPMASI GEREKENLR

- Banka kartınızı online işlemlere kapatın
- Bankanızı arayın ve durumu bildirin . Bildirim sağladıktan sonra kartınızla ilgili banka temsilcisine şu soruyu sorun (konuşma faslından sonra size eminim ki yeni kart çıkartıp çıkartmayacagınız hakkında soru sorulacaktır. Yeni kart istiyor musunuz ? İstediğinizi belirtirseniz bu soruyu sorun soru geliyor ) Banka Kartı mı eve gönderebilir misiniz ? Bazı bankalar şimdi araştırmam sonucunda öğrendim kartı en yakın Şubeye gönderiyor oradan alıyorsunuz bazı bankalar ise size eve teslimat yapıyor
- Yeni kartınız geldiğinde (Gelmedi fakat gelecek :/ ) Bankanızı tekrar arayarak kartınızı hesabınıza eklettirin veya şubeye giderseniz orada eklettirin.

Son düzenleme:
Bende bu yüzden bankayı aramıştım. Ancak telefon görüşmesi esnasında hatırladım ki iPhone cihazımda aylar önce saklama alanı satın almıştım. Sürekli para çekilemedi vs. mesajlar gelip duruyordu. Öyle bir şeyin olabilir mi? Nihayetinde aktif kartım diyorsun :D

Mobil uygulamadan kartınızı internet işlemlerine kapatabilirsiniz ve yenilenmesini isteyebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak da bunu yapabilirsiniz. O kartı kullanmaya devam etmemelisiniz.
Dediğiniz şekilde spam mesajı geldiği için kapattım hocam teşekkürler
Bence yeni bir kart talep edin onu iptal ettirin.
Yeni fiziksel bir kart gönderimi sağlanılıyor mu yoksa illa banka şubesine mi gideceğiz . Şehir Merkezine 30 km uzaklıkta bir ilçedeyim şuanda o yüzden merak ettim
Hangi banka ile bu durumu yaşıyorsunuz?
Ziraat Bankası
Bankayı ara kartları iptal ettir sonra yeniden açabiliyorsun.
Öyle yapacağım hocam teşekkürler

Anladığım kadarıyla kart bilgilerin ele geçirilmiş ve internet ortamında ya da mail order yöntemiyle kullanılmaya çalışılıyor, yeterli bakiye olmadığı için bankan uyarı mesajı gönderiyor. yapman gereken ilk şey hemen bankayı arayıp kayıp çalıntı bölümünden kartı kapattırmak, banka çağrı merkezleri 7/24 çalışır, şimdi de arayıp işlemlerin nereden denendiğini vs öğrenebilir ve kartını kapattırabilirsin. kartı kapattırmaman durumunda, kartın bağlı olduğu hesapta yarın öbür gün bakiye olduğunda her an elinden uçup gidebileceği anlamına gelir. :)

Bende bu yüzden bankayı aramıştım. Ancak telefon görüşmesi esnasında hatırladım ki iPhone cihazımda aylar önce saklama alanı satın almıştım. Sürekli para çekilemedi vs. mesajlar gelip duruyordu. Öyle bir şeyin olabilir mi? Nihayetinde aktif kartım diyorsun :D
Bununla ilgili bir araştırma yaptım son ödemelerim vs. gibisinden fakat birşey bulamadım . Google play üzerindende sadece tek seferlik satın alımlar var oyunlar onlarda o kadar

Geri
Yukarı