Banka kartıyla taksitli alışveriş yapılabilir mi?

Veli1026

Megapat
Makaleler
2
Bende Akbank'ın klasik kırmızı banka kartlarından var. Bu kartla alışveriş yapmak istiyorum ama alacağım şeyin fiyatı biraz tuzlu olduğu için birkaç taksite böleceğim. Hepsiburada üzerinden bu kartla alışveriş yapabilir miyim yoksa Akbank'a ait olan Axess kartına mı ihtiyacım var? Bu arada Akbank'ta vadesiz hesabım bulunuyor.

Eğer Axess'e ihtiyacım varsa acaba başvursam verirler mi? Öğrenciyim ve kişisel bir kazancım yok.

Bende Akbank'ın klasik kırmızı banka kartlarından var. Bu kartla alışveriş yapmak istiyorum ama alacağım şeyin fiyatı biraz tuzlu olduğu için birkaç taksite böleceğim. Hepsiburada üzerinden bu kartla alışveriş yapabilir miyim yoksa Akbank'a ait olan Axess kartına mı ihtiyacım var? Bu arada Akbank'ta vadesiz hesabım bulunuyor.

Eğer Axess'e ihtiyacım varsa acaba başvursam verirler mi? Öğrenciyim ve kişisel bir kazancım yok.

Kredili mevduat hesabıniz yoksa yapamazsiniz.

Öğrencilik yollarından geçmiş biri olarak yazayım ayrıca: Eğer bir gelirin yoksa, ailenin ödeyecek imkanı da yoksa sakın kredi kartı işlerine, kredi işlerine, senet işlerine bulaşma. Çok üzülürsün.

Sizin nesliniz alışveriş çılgınlığının içine doğmuş bir nesil. Ama devir şu anda harcamaları kısma devri. Bir şeye ihtiyacın olup olmadığını kırk kere düşün. Kırkıncıda ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan kırk birinciyi de düşün.

Son düzenleme:
Öğrencilik yollarından geçmiş biri olarak yazayım ayrıca: eğer bir gelirin yoksa, ailenin ödeyecek imkanı da yoksa sakın kredi kartı işlerine, kredi işlerine, senet işlerine bulaşma. Çok üzülürsün.

Sizin nesliniz alışveriş çılgınlığının içine doğmuş bir nesil. Ama devir şu anda harcamaları kısma devri. Bir şeye ihtiyacın olup olmadığını kırk kere düşün. Kırkıncı da ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan kırk birinciyi de düşün.
Kesinlikle katılıyorum. Batıyorsunuz ve sonu gelmiyor o kredi kartı hep ekside kalıyor.

Bağlantıda yer alan "Hemen Al Sonra Öde" kısmını anlayamadım ben. Beni aydınlatma şansınız var mı? Bağlantıdaki ilgili kısımdan dolayı kafamda soru işareti oluşmuştu zaten.
Kredi kartıyla ilgili bir olay. Adında kredi geçen bir şeye bulaşmadan taksitli alışveriş yapamazsın.

Akıl vermek gibi olmasın evkur elden senetle taksit yapıyor. Ama on liralık şeyi yirmi liradan alıyorsun. Çok mantıksız.

Alacağın şey ne bilmiyorum ama ihtiyacın olmadığını buradan bile söyleyebilirim. Tecrübe konuşuyor. Muhtemelen etrafında akıl alacağın bir büyüğün yok. Yapma. Yanlış yoldasın. Gelirin yoksa borçlanma.

Önce kendine bir gelir kapısı yarat. Ondan sonra bakarsın.

Geri
Yukarı