Bankacılık okunur mu?

183206

Megapat
Makaleler
1
2 yıllık bankacılık okuyup bunu 4 yıllığa DGS ile tamamlama düşüncesindeyim.
4 yıllığın puanı düşük biliyorum ancak AYT'ye girmedim, YDT yani dil öğrencisiydim.

Ayrıca 4 yıllık bölüm oturduğum yere biraz uzaktı. Tekirdağ'dayım ben, Edirne'de okul. Çok da uzak değil aslında ama, 2 yıllık olan çok daha yakında.
Bölümün puanı düşük olduğu için DGS puanları da yüksek değil. Kazanırım, 220 EA puanı istiyor DGS. Müfettiş yardımcıları 7 bin civarında kazanıyorlarmış. KPSS + bankanın sınavları ve mülakatlarına giriliyormuş.

Sadece fikrinizi sormak istedim, belki aynı düşüncede olanlarımız vardır.

Son düzenleme:
Hocam İngilizceniz var sanırım dil öğrencisisiniz, bence mantıklı bir tercih olur bankacılık zaten İngilizce' de biliyorsanız rahatlıkla bir bankada ortalama 5-6 bin lira maaşla başlarsınız zamanla kendinizi geliştirerek terfi alarak banka müdürlüğüne kadar ulaşırsınız belki.

Hocam İngilizceniz var sanırım dil öğrencisisiniz, bence mantıklı bir tercih olur bankacılık zaten İngilizce' de biliyorsanız rahatlıkla bir bankada ortalama 5-6 bin lira maaşla başlarsınız zamanla kendinizi geliştirerek terfi alarak banka müdürlüğüne kadar ulaşırsınız belki.
Peki sizce 2 yıllık bölümden 4 yıllığa geçecek olmamın bir dezavantajı olur mu?
Okul 2 yıllık olacağı için, ilk 2 yılım verimsiz geçer mi?
Direkt 4 yıllık okuyan öğrencinin alacağı ilk 2 yıldaki eğitim benimkinden iyi olur mu?

Peki sizce 2 yıllık bölümden 4 yıllığa geçecek olmamın bir dezavantajı olur mu?
Okul 2 yıllık olacağı için, ilk 2 yılım verimsiz geçer mi?
Direkt 4 yıllık okuyan öğrencinin alacağı ilk 2 yıldaki eğitim benimkinden iyi olur mu?
Bahsedeceklerim kendi kişisel görüşüm olup net ve doğru bilgi olması konusunda emin değilim.
1- Neden olsun, aksine daha faydalı olur kendinizi geliştirirsiniz.
2- İlk 2 yılınızın verimsiz geçip geçmeme durumu tamamen size bağlı eğer siz sıkı çalışıp dizginleri bırakmaz iseniz gayet verimli ve kaliteli bir 2 yıl geçirirsiniz ardında da 4 yıla tamamlarsınız.
3- Bu konu hakkında net bir bilgi sahibi olmamak ile beraber eğer gördüğünüz dersler aynı ise ilk 2 yıl olay yine size bakıyor siz çalışıp çabalarsanız diğer okulda ki eğitim kalitesi daha yüksek bile olsa konular ve dersler aynı olduğu sürece çok çalışarak onların önüne geçersiniz.
Umarım faydalı olmuşturr.

Hocam benim de bilgim yok. Direkt 4 yıllık okuyanların avantajı var mı onu araştırmak lazım.
Ben de sonuçta onlarla aynı bölümden mezun olmuş olacağım. Böyle bir avantaj olayını ilk defa sizden duyuyorum.
Ayrıca nasıl bilmiyorsunuz? Kendiniz dediniz ya 4 yıllık okuyun diye.
Ben de 4 yıllık okuyacağım zaten. Ama önce 2 yıllık okuyacağım, onu 4 yıla tamamlayacağım DGS ile.

Geri
Yukarı