Çözüldü Bankkart genç kredi kartına para yükleyip harcama yapabilir miyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JohnConstantine

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jerusalem
Üniversiteden beri kullandığım Ziraat Genç Kart'ım mevcut ve bunun yanında sunulan 1.000 ₺ kredi limiti mevcuttu, bugün tüm borcu kapatıp ekstra 7 ₺ yükleyince bir de gördüm ki 1.000 + 7 yani 1.007 ₺ bakiyem oluştu orada. Şimdi ben buraya bir 1.000 ₺ daha yükleyip 2.000 ₺'lik alışveriş yapabilir miyim? Taksitlendirme her halükarda yapılıyor bu kartta o konuda bilgim var.

Çözüldü, şöyle çözdüm:
Bankayı aradım ve mevcut limitin 1.5 katı daha bakiye yükleyip istediğim yerde kullanabileceğimi (yani 1.000 ₺ limit var ise 1.500 ₺ daha yükleyip 2.500 ₺'lik alışveriş yapabilirim) ve tekrar nakit olarak çekmem durumunda kendilerini arayıp işlem yapmam gerektiğini söylediler. Tek göz önünde bulundurulması gereken unsur dönem içi hareketlerinde "Toplam TL Harcama Tutarı" bu bakiyeden düşmektedir. Yani 50 ₺ harcama yaptıysanız bu dönem 2.450 ₺ daha harcayabilirsiniz.

Merhaba, şu anki dönemde 1300 TL oldu kredi. Sizin söylediğinize göre en fazla 3500 TL mi oluyor? Ben Bankkart genç ile bilgisayar almak istiyordum fakat öğrendiğim kadarı ile bilgisayar alabilmek için, örneğin 5000TL'lik bilgisayar alacağım, aylık 500 öderim diye düşünüyordum. Fakat kartın kredi ile alışverişte direkt 5000 TL çekiyormuş, biz sonra 500 500 ödüyormuşuz. Bu beni hayal kırıklığına uğrattı. O zaman nasıl bilgisayar alabilirim ki? :( Peki kredi kısmındaki 1300 TL, Bankkart kısmına geçiş yapabiliyor mu ya da en fazla ne kadar yükleyebilirim? Param olmadığı için bilgisayarı taksit ile almak istiyordum fakat alamıyorum, en azından APU sistem almak istemiştim. :( Ne yapmalıyım?

Geri
Yukarı