Bankkart ile Taksitli Alışveriş Yapma

JaCKHaLL05

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Elime her ay 800 TL yatan bir Ziraat bankkartım var.
Sorum şu; diyelim ki ben internetten 700 TL'lik, 6 taksitli bir alışveriş yaptım. Kartımdan o ay sadece tek taksit ücreti olan 120 TL mi eksilecek, yoksa 700 TL'nin tamamı mı çekilecek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Örneğin; 816 liralık bir ürün aldın taksitli, ilk olarak 816 TL bloke koyuyor. Her ay 136 lira kullanıma açılıyor. En azından kredi kartında böyle, banka kartında pek bir fark olacağını zannetmiyorum.

Banka kartları taksit yapamaz.
Bankkartlar ile anlaşmalı sitelerde yapılıyor.
Örneğin; 816 liralık bir ürün aldın taksitli, ilk olarak 816 TL bloke koyuyor. Her ay 136 lira kullanıma açılıyor. En azından kredi kartında böyle, banka kartında pek bir fark olacağını zannetmiyorum.
Yani ben kartımdan 700 TL çekemeyecek miyim?
120 TL kesilir tabii ki.
Emin misiniz?

Bloke yok. Gelirin ne kadar ise banka tarafından karta limit belirleniyor ve bu limit kadar tek seferde alışveriş yapabiliyorsun.
Banka kartları taksit yapamaz.
Bu kartla oluyor, bende aynısı var çünkü.
Evet. Hepsiburda'dan 1200 TL alışveriş yapıp 3 taksite bölmüştüm, 3 ay boyunca 400TL çekildi. Sizde Bankkart Combo var değil mi? Eski maaş kartlarından ise olmaz.

Combo Kartlar iki karttan oluşur. Biri banka kartıdır, diğeri ise kredi kartı. Kendi alışverişlerimden, banka kısmı seçildiği zaman taksit seçeneği açılmadığını biliyorum. Asıl sorunuza cevap ise; eğer taksit yapılabiliyorsa, toplam tutar kadar bakiyeniz bloke edilir ve her ay taksit tutarının yatırılması istenir. Yatırılan her taksit ile de bakiyeniz açılır. (Kredi kartı için geçerlidir.)

Not: Banka kartı ile de taksitlendirme mümkün fakat bu işlem için banka ile görüşmeniz gerekir. Her alışveriş için taksit yapmayabiliyorlar. Bazen bir miktar da fark eklenebiliyor. Peşin alıp, daha sonra taksitlendirmek gibi düşünebilirsiniz. Risk almaya da değmez bence.

Hocam siz 700 tl çektiğiniz anda kartınızdan 700 tl düşer. Her ay ödedikçe ödediğiniz bakiye kadar yer açılır. Faizsiz Sonradan taksitlendirme olayı martta da devam ediyor. 1000 tl ye kadar 3 taksit 1000-5000 tl arası 6 taksite bölüyorlar kredi kartında.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı