Bannerlord ani FPS düşüşü sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Kastor

Hectopat
Yer
12. yüzyıldaki Şam
Daha fazla  
Steam'den Bannerlord aldım. Her şey çok iyi Ultra ayarlarda 60 FPS civarı oynuyorum ama birden FPS 20-30 civarına bazenleri 10'a bile düşüyor. Sistemimin de kaldıracağını düşünüyorum.

Sistemim:
i5-7500 3.40 GHz işlemci.
Sapphire Nitro+ RX 570 4 GB OC ekran kartı.
8 GB 2133 MHz RAM.
600W FSP 80+ güç kaynağı.

Son düzenleme:
Steam'den Bannerlord aldım. Her şey çok iyi Ultra ayarlarda 60 FPS civarı oynuyorum ama birden FPS 20-30 civarına bazenleri 10'a bile düşüyor. Sistemimin de kaldıracağını düşünüyorum.

Sistemim:
i5-7500 3.40 GHz işlemci.
Sapphire Nitro+ 4 GB OC ekran kartı.
8 GB 2133 MHz RAM.
600W FSP 80+ güç kaynağı.
Hocam oyunla ilgili çok kısa bir araştırma yapsan ne olduğunu görürdün :) 2080ti kartların bile fps drop yediği bir oyunda rx580de yesin bi zahmet. Ayrıca fazla oluyorsa sebebi ram kaynaklı olabilir. Dual kit yapmanız ilerisi içinde çok mantıklı olur. Korkmayın, oyun early access olduğu için stabil değil. Çok fazla optimizasyon sorunu var. Ne yazık ki beklemekten başka çare yok.

Bu arada RX 570 ekran kartım sanırım editör yazmayı unutmuş.
Hocam oyunla ilgili çok kısa bir araştırma yapsan ne olduğunu görürdün :) 2080 Ti kartların bile FPS düşmesi yediği bir oyunda RX580'de yesin bir zahmet. Ayrıca fazla oluyorsa sebebi RAM kaynaklı olabilir. Dual kit yapmanız ilerisi içinde çok mantıklı olur. Korkmayın, oyun early access olduğu için stabil değil. Çok fazla optimizasyon sorunu var. Ne yazık ki beklemekten başka çare yok.

İnternette optimizasyon sorunlarının olduğunu gördüm de bende olmaz diye önemsemedim ama can sıkıcı olmaya başladı. Artık bekleyeceğiz yapacak bir şey yok. :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı