Bannerlord ayarları sistemi yorar ve zarar verir mi?

alpharock7

Hectopat
ASUS H81M-D anakart.
MSI GeForce GTX 1650 Super Gaming X 4 GB ekran kartı.
8 GB RAM.
i5 4460 3.2 GHz işlemci.
240 GB SSD.
1 TB HDD.
Windows 10.

Çok yüksek ayarlara getirdiğimde oyun içi ayarlarda GPU kullanımı 2377/3955 GB oluyor - görev yöneticisi CPU kullanımı 75-100 GPU kullanımı 75-100 FPS ise 100-200 arası.
Yüksek ayarlara getirdiğimde oyun için ayarlarda GPU kullanımı 1945-1977/3955 GB oluyor - görev yönetisici CPU kullanımı 50'lere 60'lara kadar düşebiliyor GPU kullanımı da aynı şekilde 50-60 civarına düşüyor FPS ise 130-200.
Çok yüksek ve yüksek ayarda da 100V100 bir savaşı akıcı bir şekilde oynuyorum, optimizasyon sorunlarından dolayı arada bir drop yaşıyorum. Elbette oyun erken erişimden çıktığında gelecek güncelleştirmeler ile böyle bir sorun ortada kalmaz oyunun optimizasyon sorunu ortadan kalkar. Fakat şu an bildiğiniz gibi erken erişimde optimizasyon sıkıntısı var. Şu an yüksek veya çok yüksek ayarlarda oynamak:
1. GPU'ya zarar verir, yorar ve ömrünü kısaltır mı? GPU'ya binen yük yukarıda dediğim Max 2377/3955 oluyor yarıya yarıya binen yük zarar verir mi?
2. Bu ayarlarda oynamak CPU'ya bir zarar verir mi?
3. Genel olarak sisteme bir zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizin zarar görmesi için ısınması lazım. Eğer 80 dereceyi geçmiyorsa işlemci ve ekran kartı sıcaklığınız ve oyun da akıcı bir şekilde oynanıyorsa hiçbir sorun olmaz.
75 dereceye kadar stok soğutucu ile işlemci sıcaklığı normal karşılanır. Ekran kartı da Gaming X zaten 75 dereceye yaklaşacağını bile sanmıyorum.

Sisteminizin zarar görmesi için ısınması lazım. Eğer 80 dereceyi geçmiyorsa işlemci ve ekran kartı sıcaklığınız ve oyun da akıcı bir şekilde oynanıyorsa hiçbir sorun olmaz.
75 dereceye kadar stok soğutucu ile işlemci sıcaklığı normal karşılanır. Ekran kartı da Gaming X zaten 75 dereceye yaklaşacağını bile sanmıyorum.
Afterburner'dan baktığımda maksimum 63-65'i gördüm Bannerlord için. Fifa için max 48-49 gördüm. Teşekkürler cevabınız için :)

Yeni konular

Geri
Yukarı