Bannerlord hakkındaki eleştirileriniz

Grafikleri her şeye rağmen yine de güzel. İsyancı sistemi de gayet güzel.
Fakat, Bannerlord o istediğimiz hazzı vermiyor. Bir orta çağ oyununda, kralın o itibarı verilmeli.
Ben kralım, kendi halkım beni tanımıyor bile. Önerilerimi madde madde halinde sıralarsak:

1) Kralın idare hakkı olmalı ve bu idare hakkına göre diğer krallıklardan saygı görmeliyiz.

2) Suikast gibi şeyler olmalı. Ben Sturgiya devletinden bir tane lordu sevmiyorum. Öldürmek istiyorum. İlla savaş açıp idam etmek yerine, suikastçiler tutup öldürebilmeliyim. Eğer suikastçiler yakalanırsa(şansa bağlı) o krallık bana savaş açabilir. Bu, Warband oyununda şöyleydi. Mesela karşınızda haber çıkıyordu, Nord devletinin Rodok devletine karşı savaş açma olasılığı arttı diye. Bunun daha gelişmişi olarak düşünebilirsiniz.

3) Devlet ekonomisi olmalı. Yani, devlet hazinesi olmalı. Ben bir krallıkla barış yaparken kendi cebimden niye veriyorum?

4) Detaylı anlaşmalar olması lazım. Savunma anlaşması, saldırmazlık paktı gibi.

5) Vergilendirme sistemi olması gerekiyor. Ben halkımdan ne kadar vergi alacağımı kendim belirlemeliyim.

Nativeyi çok şükür herkes hatmetti, o yüzden modlar gelene kadar oyun ölü kalacaktır (Bannerlord Online dışında) Cihat ve Haçlılar ya da Sword & Musket çıkacak zaten, onlarla oyun canlanır.

Pardon, CvH değil ama Ottoman Scenario geri dönüyor, yapımcısı işleri bayağı büyüttüğü için (şu an bir şirkette Başkan Yardımcısıymış...) modla bir daha ilgilenmemiş, Osmanlı Senaryosu harika olacak bence.

Şu mod mu? Vay be. Çok severdim. Bannerlord gibi bir oyunla gelince mükemmel olacak.

Geri
Yukarı