Bannerlord Launcher hatası

Gölgehan

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi forumlar. Sorunuma gelirsek; başlıkta da belirttiğim gibi oyunu Launcher üzerinden açtığım zaman hata alıyorum. Launcher olmadan açınca açılıyor fakat mod yüklemek istiyorum bu yüzden Launcher şart. Bu arada, önceden sıkıntı olmuyordu ama mod yükledim, açmaya çalıştığım zaman açılmadı. Sonrasında modu kaldırdım olmadı, dosyaları bütünledim olmadı, oyunu komple silip temiz kurulum yaptım yine olmadı. Tam olarak neyi bozdum bilmiyorum ama mod yüklemek istediğim için Launcher ile oyuna girmem lazım. Ne yapmam gerektiğini bilen var mı acaba? Teşekkürler şimdiden.

İlk resimde modun olmadığını, ama native gelen modlarda saçma bir sebeple sarı ünlem olduğunu,
İkinci resimde Launcher ile girdiğim zaman aldığım hatayı,
Üçüncü resimde ise Launcher olmadan oyuna sıkıntısız girebildiğim exeleri görebilirsiniz.

Not: Oyunum orijinal ve driverlerim güncel.

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    692 KB · Görüntüleme: 236
  • ss1.png
    ss1.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 209
  • ss2.png
    ss2.png
    25,6 KB · Görüntüleme: 209
Oyunu Steam kütüphanesinden başlatıpta deneyin bir de. Bazen öyle saçma şekilde düzelebiliyor. Bir de son gelen güncellemeden sonra mı böyle oldu yoksa başından beridir mi bu şekilde?

Oyunu Steam kütüphanesinden başlatıpta deneyin bir de. Bazen öyle saçma şekilde düzelebiliyor. Bir de son gelen güncellemeden sonra mı böyle oldu yoksa başından beridir mi bu şekilde?

Kütüphaneden açınca da aynı sorunu alıyorum. Güncellemeden sonra normal şekilde açılıyordu, mod yükledikten sonra bu şekilde hata almaya başladım.

Kütüphaneden açınca da aynı sorunu alıyorum. Güncellemeden sonra normal şekilde açılıyordu, mod yükledikten sonra bu şekilde hata almaya başladım.
Modların dosyaları AppData dosyalarında falan kaldıysa ondan hata veriyor olabilir. Modu elle mi yüklediniz yoksa Vortexle mi?

Yani modlar nerelere yayılıyor tam bilmiyoruz ki zaten bu yüzden crash atıyor oyun. Bence bir appdata kontrolü yapın derim belki orada denk gelirsiniz.

Dediğiniz yeri tam olarak anlamamakla beraber %appdata% yerine gidip kontrol ettim. Lakin oyuna ait bir dosya bulamadım. Onun haricinde belgelerim klasörüne de baktım, modla ilgili birkaç dosya buldum. (gerçekten yayılıyorlar ve silinmiyorlar ilginç.) Onları da temizledim ama değişen bir şey yok maalesef...
Güncelleme:
Sorunu değişik yolla çözdüm. Öncelikle, Vortex indirip modları oradan yükledim. Sonrasında Modlauncher indirip onu da Vortex'e tanıtarak oyuna giriş yaptım. (Vortex üzerinden Modlauncher açıp, Modlauncher üzerinden de oyunu açtım.) Bu şekilde hem modum yüklenmiş oldu, hem de oyuna sıkıntısız girebildim. Aynı sıkıntıyı yaşayan olursa deneyebilir. Sorunum çözüldü, konu kilit.

Son düzenleme:
Dediğiniz yeri tam olarak anlamamakla beraber %appdata% yerine gidip kontrol ettim. Lakin oyuna ait bir dosya bulamadım. Onun haricinde belgelerim klasörüne de baktım, modla ilgili birkaç dosya buldum. (gerçekten yayılıyorlar ve silinmiyorlar ilginç.) Onları da temizledim ama değişen bir şey yok maalesef...
Güncelleme:
Sorunu değişik yolla çözdüm. Öncelikle, Vortex indirip modları oradan yükledim. Sonrasında Modlauncher indirip onu da Vortex'e tanıtarak oyuna giriş yaptım. (Vortex üzerinden Modlauncher açıp, Modlauncher üzerinden de oyunu açtım.) Bu şekilde hem modum yüklenmiş oldu, hem de oyuna sıkıntısız girebildim. Aynı sıkıntıyı yaşayan olursa deneyebilir. Sorunum çözüldü, konu kilit.
Bende aynı sorunla karşılaştım modlauncher üzerinden nasıl açtın oyunu ?

Modlauncher
Bende aynı sorunla karşılaştım modlauncher üzerinden nasıl açtın oyunu ?

Vortex üzerinden Modlauncher indirip, oyunun klasörünü (ya da exe'si tam hatırlamıyorum) tanıttığın zaman sağ üst köşede play butonu yer alıyor. Oradan başlatmıştım. Modlauncher kullanım videolarına bakabilirsin.

Modlauncher

Vortex üzerinden Modlauncher indirip, oyunun klasörünü (ya da exe'si tam hatırlamıyorum) tanıttığın zaman sağ üst köşede play butonu yer alıyor. Oradan başlatmıştım. Modlauncher kullanım videolarına bakabilirsin.
Dediğini yaptım ama olmadı artık hatta almaktan çok sıkıldım sorun ne bilmiyorum ama kafayı yiycem onu biliyorum ..

Geri
Yukarı