Bannerlord Nasıl Oynanır?

Halil1905

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Seri hakkında gram fikri olmayan birisiydim ve bir anlık hevesle oyunu satın aldım fakat çok bilinçsizce hareket ediyorum. Yardımınız gerekli. Oyunda görevleri yapmak zorunda mıyım? Yoldaş nasıl edinilir? Birileri krallık kurma veya derebeyi olmaktan bahsediyor, bunları nasıl olabilirim? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Seri hakkında gram fikri olmayan birisiydim ve bir anlık hevesle oyunu satın aldım fakat çok bilinçsizce hareket ediyorum. Yardımınız gerekli. Oyunda görevleri yapmak zorunda mıyım? Yoldaş nasıl edinilir? Birileri krallık kurma veya derebeyi olmaktan bahsediyor, bunları nasıl olabilirim? Teşekkür ederim.
Ben oynamadım fakat, sana tavsiyem ilk olarak oyunu öğrenmek için bir save aç ve oyunu öğrenince o save'i silip yeni save aç.

Görevleri yapmak zorunlu değil tabi ama yaparsan gelişirsin. Şehirlerdeki hanlarda belirli gezginler var onlarla konuşup grubuna alabilirsin. Derebeyi olmak için namını arttırman ve krallıkla iyi ilişkilere sahip olmalısın. Krallık kurmak içinse bir şehir veya kale fethetmelisin.

Ben de aynı durumdayım ancak henüz almadım almayı düşünüyorum. Tek sıkıntı nasıl oynandığı hakkında en ufak bir fikrim bile yok.

Yapacağınız şeylerle ilgili bir fikrinizin olmaması doğal. Oyun sandbox türünde çünkü. Asla görevleri yapayım, oyun önüme yeni görevler sunsun diye beklenti içinde olmayın. Oyunun ilk verdiği görevlerden olan soylularla konuşma görevini çok çok sonraları bitirebildim örneğin. Kafanızda bir RP yaratın, yarattığınız karakteri benimseyin ve keyif almaya çalışın. Oyunun temel mantığı zaten savaşmaya ve ülke kurmaya dayalı olduğu için, kafanızda bir hikaye kurmayı başarırsanız oyunun verdiği görevler yerine bir zaman sonra kendi kendinize hedefler koymaya başlayacaksınız. Sonrası ise akıp gidecek. İlk yapmanız gereken oyunun mekaniklerine ve içeriğine adapte olabilmek. Bir de güzel bir hikaye yaratıp onu benimseyebilmek. İlk etapta biraz asker toplayıp çapulculara sağlı sollu girişin. Kazandığınız eşyaları ve ele geçirdiğiniz tutsakları satarak ticaret mekaniğine ayak uydurmaya çalışın. Devamı oynadıkça gelecektir. Bir zaman sonra zaten çapulcu kesmekten kendinizi boşlukta hissedeceksiniz ve bir krallığın emrine girmeyi düşüneceksiniz. Ordan sonrası tamamen sizin kararlarınızla şekillenecek.

Yoldaş nasıl bulunuyor? Tavsiye ettiğiniz Türkçe Rehber video serisi var mı?
Yoldaş bulmak için şehirlerdeki hanlara girebilirsin. Hanlarda benim hatırladığım bi' tane hancı, paralı askerler ve yoldaşlar oluyor. Gerisi yerli halk. Yoldaşların ismi kendi özel isimleriyle yazar yanına yaklaştığınız zaman. Zaten konuştuğunuzda size hikayesini anlatmaya başlar ve yanınıza katılabileceğini belirtir.

Merhaba benim laptopum var sistem özelliklerini yazsam sizce ne denli performans alırım söyler misiniz?
Nitro AN515-43
AMD Ryzen 7 3750H with Radeon Vega Mobile GFX 2.30 GHz
RAM 16 (paylaşımsız)
Sabit disk: 476, 94 GB, Hynix (SSD)
İki ekran kartı mevcut oyun için kullanılan: Radeon RX 560X series 4 GB
(Isınma problemim yok Rainbow, GTA 5 gibi oyunları rahatlıkla oynuyorum Max 70 civarı oluyor uzun kullanımda ayrıyeten soğutma masası var işi şansa bırakmıyorum)

Merhaba benim laptopum var sistem özelliklerini yazsam sizce ne denli performans alırım söyler misiniz?
Nitro AN515-43
AMD Ryzen 7 3750H with Radeon Vega Mobile GFX 2.30 GHz
RAM 16 (paylaşımsız)
Sabit disk: 476, 94 GB, Hynix (SSD)
İki ekran kartı mevcut oyun için kullanılan: Radeon RX 560X series 4 GB
(Isınma problemim yok Rainbow, GTA 5 gibi oyunları rahatlıkla oynuyorum Max 70 civarı oluyor uzun kullanımda ayrıyeten soğutma masası var işi şansa bırakmıyorum)
Düşük ayarlarda 80 FPS civarı verir.

Geri
Yukarı