Bannerlord unutuldu mu?

Kastor

Hectopat
Yer
12. yüzyıldaki Şam
Daha fazla  
Bannerlord ilk çıktığı zaman çok rağbet görmüştü. Steam'de en çok oynanan 4. oyun olmuştu yanlış hatırlamıyorsam. Bannerlord çıktı! 8 yıldır beklenen oyun çıktı! gibi videolar da çekildi ama son 1 aydır falan hiç Bannerlord ile alakalı yeni video yeni haber hiçbir şey görmüyorum. Unutulup gitti mi acaba?

Son düzenleme:
Bannerlord ilk çıktığı zaman çok rağbet görmüştü. Steam'de en çok oynanan 4. oyun olmuştu yanlış hatırlamıyorsam. Bannerlord çıktı! 8 yıldır beklenen oyun çıktı! gibi videolar da çekildi ama son 1 aydır falan hiç Bannerlord ile alakalı yeni video yeni haber hiçbir şey görmüyorum. Unutulup gitti mi acaba?
Çıkmadan önce de çoğu kişi unutmuştu zaten. Çok beklettiler, sonra da beklenen ilgiyi karşılayamadılar.

O oyun çıkmış mıydı ki?
Cidden oyun unutuldu gitti o kadar büyütüldü sonuç belli. 8 senelik bir oyun değil bu arada RDR2 için 7 sene beklettiler sonuç ortada. Ne grafik var ne bir şey git Warband grafik modu yap daha çok zevk alırsın.

Oyunun tam sürümü çıkmadı normal olarak çok güncelleme geliyor ve yeni güncellemeyi indirdiğinde kaydın bozulabiliyor. Her sürümde yeni save açmak çok gereksiz bir şey. Şuanda herkes tam sürümü bekliyor.

Unutulup gitti demek bence çok keskin bi' tabir olur. Bunca zamandır süre gelen bekleyişin ardından oyun çıktığında, yapılacak şeylerin kısıtlı oluşu bir süre gündemde kalmasının ardından oyunu düşürdü. En basitinden belli bir seviyeye geldikten sonra oyun tamamen kale kuşatmasına dönüyor. Ne bir hikaye ne bir görev çeşitliliği hiçbir şey yok oyunda doğru dürüst. Sandbox tamam ama bu kadar da kalitesiz bi' temel atılmaz 8 yıldır geliştirilen oyuna. Sürekli tekrar eden saçma sapan görevler, belli bir hikaye akışının olmaması, rastgele gelişen olayların çok çok az oluşu bir süre sonra sürekli aynı şeyi yaptığınız bir oyun haline dönüştürüyor Bannerlord'u maalesef. Bu da 8 yıllık gaza rağmen erken sönmesine sebep oldu. Umarım tam sürüme geçerken çok sağlam bir güncelleme getirirler.

Bu kadar gömdüm ama çok uzun saatler oynadım ve gayet keyif aldım oynarken bunu da belirteyim. :)

Çünkü 3 ay mıdır nedir hiç güncelleme gelmedi, ne yaptıklarını şu an bilmiyoruz. Oyunda gram hikaye, görev ve diyalog çeşitliliği yok. Koskoca oyunda 5 çeşit görev konulmuş :). Tek yapabildiğin haydutlarla savaşmak, Lordlarla savaşmak, savaşmak savaşmak savaşmak... Hani savaşsan da bir şey olduğu yok :), ha bir köylü olmuşsun ha bir kral olmuşsun ne de olsa herkes sana aynı davranıyor, aynı görevi veriyor. Yapay zeka bile geliştirilmemiş. Oyun koskoca bir "boşver" ile geçiyor. Kendi hikayeni kendin oluştur denilmiş maaşallah herhalde hayal gücümüzü kullanarak hikaye oluşturacağız :), çünkü kimseyle konuşamıyoruz da. O yüzden bu oyunun yapılacak daha çok şeyi var, benim asıl umduğum bu adamların söz verdikleri gibi 1 sene sonra yani 2021'nin nisanında tam sürüm olarak tüm bu özellikleri eksiksiz olarak getirmeleridir. Getirmezlerse benim için çok büyük bir hayal kırıklığı olarak kalacak, verdiğim 135TL'ye yazık. Minimum 6-7 milyon adet satış yapıldı, çok büyük gelir elde edildi, bu adamlar artık biraz sorumluluk almalı ve çalışmalı. 50 kişiyle oyun yapmaya çalışıyorlar az bütçeden alın da seri bitirin şu oyunu.

Geri
Yukarı