Bannerlord'da yüksek sistem kullanımı

Semonen22

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, öncelikle sistem bilgilerim:
  • Ryzen 5 3500X
  • Gigabyte 1660 Super 192 bit OC
  • 16 GB G.Skill 300 MHz 2x8 RAM
Arkadaşlar şimdi Bannerlord'u bayağı önceden ilk çıktığında aldım, bir sorun yoktu. Daha sonra 2022 Eylül'de indirdim. CPU fanininda ses geldi, bayağı gürültülü. Daha sonra CPU kullanimi %94'tü. Anlamadım, PC iyi ve çok yüksekte de orta düzey de aynı sorunu veriyor. Eşit.

Aynsini bugün ekran kartinda da yaptı. Sorun nedir anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Acaba PC'yi bakima mi goturmeliyim?

• Ryzen 5 3500X
Arkadaşlar şimdi Bannerlord'u bayağı önceden ilk çıktığında aldım, bir sorun yoktu. Daha sonra 2022 Eylül'de indirdim. CPU fanininda ses geldi, bayağı gürültülü. Daha sonra CPU kullanimi %94'tü. Anlamadım, PC iyi ve çok yüksekte de orta düzey de aynı sorunu veriyor. Eşit.

Aynsini bugün ekran kartinda da yaptı. Sorun nedir anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Oyunun ayarları nedir? Hangi durumda fanlar gürültülü oluyor? Tüm sisteminiz nedir? Oda sıcaklığınız nedir?

Örnek olarak ;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bannerlord 1000 kişilik ayarda oynandığında işlemciyi rahatlıkla yüksek kullanımlara çıkartabilen bir oyun. Bu yüzden de işlemciniz ısınmış ve fanlar daha hızlı çalışmış olabilir.

Oyunun ayarları nedir? Hangi durumda fanlar gürültülü oluyor? Tüm sisteminiz nedir? Oda sıcaklığınız nedir?

Örnek olarak ;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bannerlord 1000 kişilik ayarda oynandığında işlemciyi rahatlıkla yüksek kullanımlara çıkartabilen bir oyun. Bu yüzden de işlemciniz ısınmış ve fanlar daha hızlı çalışmış olabi

• Ryzen 5 3500X

Hocam normal oda sıcaklığı
Şöyle ki haritanın bazi bölgelerinde oluyor genelde. Csgodada FPS 144 Max yapmazsam fandan ses geliyor. Bunun sebebi işlemci temzligi ile ilgili olabilir mi yani termal maçın vs. Rdr2 de böyle bı peoblem yok mesela

Şöyle ki haritanın bazi bölgelerinde oluyor genelde. Csgodada FPS 144 Max yapmazsam fandan ses geliyor. Bunun sebebi işlemci temzligi ile ilgili olabilir mi yani termal maçın vs. Rdr2 de böyle bı peoblem yok mesela
CS go da 300 270 arasi FPS alıyor ama monitör gysnc free syscn problemi olduğu için bende 144 de sabitliyorum.

Bu videodan yardım alarak Afterburner'ı kurun ve bilgisayarınızın değerlerini kontrol edin. Ekran görüntüsü olarak da paylaşırsanız daha iyi yardımcı oluruz.

CS go da 300 270 arasi FPS alıyor ama monitör gysnc free syscn problemi olduğu için bende 144 de sabitliyorum.

Bu videodan yardım alarak Afterburner'ı kurun ve bilgisayarınızın değerlerini kontrol edin. Ekran görüntüsü olarak da paylaşırsanız daha iyi yardımcı oluruz.
Afterburner var bro değerlere baktım neden böyle yapıyor anlamıyorum abi normalde böyle olmazdı hiç normalede oynasam çok yüksektede oynasam böyle yapıyor sanırım termal macun bu konuda ne dersiniz

Afterburner var bro değerlere baktım neden böyle yapıyor anlamıyorum abi normalde böyle olmazdı hiç normalede oynasam çok yüksektede oynasam böyle yapıyor sanırım termal macun bu konuda ne dersiniz
Sıcaklık değerlerinizi, işlemcinizin hızını vs. görmeden bir şey diyemiyorum. Eskiden ses yapmıyor da bir anda yapmaya başladıysa evet termal macun kurumuş olabilir.

Sence kendim mi yapmalıyım yoksa Burada iyi bı PC dükkanı var orda mi biraz tozlanmışda
Kendiniz yaparsanız daha bütçe dostu olur. Fakat bir parçaya zarar vermekten korkuyorsanız en mantıklısı güvenilir bir yere yaptırmak. Aslında zor bir işlem değil ama insanlar ilk defa yaparken bilgisayarlarına hasar verebiliyorlar.

Selamlar, maalesef Bannerlord optimizasyon açısından epeyce sorunlu bir oyun. Güya bildiğim kadarıyla bu ay tam sürüme geçmiş olacaklar ancak neyi ne kadar nasıl ? yapabilirler kuşkuluyum. Oyun mevcut haliyle ekran kartı ve özellikle de işlemciyi oldukça yoran bir oyun. Ben periyodik aralıklarla çıktığından beri ara ara yükler bakarım düzelme vs. var mı ? diye... Maalesef yok. Ben de ne zaman yüklesem işlemcim minimum %80-90 performansta çalışıyor oyundayken. Hal böyleyken de sırf Bannerlord oynayacağım diye sistemimi riske atmayı göze alamıyorum. O yüzden Warband'den devam :)...

Yeni konular

Geri
Yukarı