Bannerlord'un abartılması

Satış sayısı kötü değil sanırım çoğunluk da benimle aynı fikirde. Ben bir oyundan beni eğlendirmesini beklerim. Beni eğlendirmedikten sonra o oyun 3A olsa ne fark eder.

Satış sayısının neden yüksek olduğunu biliyoruz eğlendirmesine senle aynı fikirde olduğunu sanmıyorum buradaki yorumlrda doğruluyor 3A olsa ne farkeder derken 3A oyunlar zaten çok zevk alalım çok beğenelim diye yapılıyor söyleyeyim 3A olsun diye değil.

60 dolarlık oyunun 3A olması gerektiğini söylemişsin ben de beni eğlendirdikten sonra bu önemli değil dedim.

Tamamda bunlar sana göre olmuyor sen gider en kötü oyunda da eğlenebilirsin en eğlenceli dediğimiz oyunada kötü diyebilirsin olay değil oyunlar fiyatına göre değerlendirir insanlar bedava bir oyun oynarken beklentiye girmezler bu oyunda neden o yok falan eksiklerini saymazlar bedava olduğu için 60 dolar yüksek bir miktar doğal olarak aynı fiyattan satılan oyunlarla karşılaştırıyorsun.

Tamamda bunlar sana göre olmuyor sen gider en kötü oyunda da eğlenebilirsin en eğlenceli dediğimiz oyunada kötü diyebilirsin olay değil oyunlar fiyatına göre değerlendirir insanlar bedava bir oyun oynarken beklentiye girmezler bu oyunda neden o yok falan eksiklerini saymazlar bedava olduğu için 60 dolar yüksek bir miktar doğal olarak aynı fiyattan satılan oyunlarla karşılaştırıyorsun.
Ama oyunun oldukça güzel sattı.

Arkadaşlar bana göre Bannerlord çok fazla abartılıyor. Yok erken erişimden çıktığında mükemmel bir oyun olacak falan erken erişimde az zaman tanıyın demeler.

Arkadaşlar size bir şey söyleyeyim bu oyun erken erişimden çıktığı halde bile güzel olmayacacak. (Bu arada oyunu satın aldım oynadım bayağı söyleyeyim) neden güzel olmayacak peki açıklayayım. Oyuna her getirdiği yama notlarında neler getirdiklerini görüyoruz. Adamlar bir şey geliştirmiyor elde tutulur bir şey yok adam gibi fix bile atamıyorlar patchle oyunu bozdular geçen bildiğin harita bozuldu savaşlarda maplar yerinden oynuyor garip garip hatalar o kadar fazla hata varki sorun sadece o da değil hata bug falan giderilir ama oyun abi oyun o kadar tekrar ediyor ki ilk 10 dkdan oyunun nasıl tekrar ediceğini görüyorsun. Savaşlar falan zevkli zevksiz demiyorum ama onlar bile yeterli kalmıyor mod gerekli abi oyun modsuz oynanmıyor ben mesela cut everyone modunu indirdim savaşlar daha akıcı güzel geliyor oyunda güzel banner yok adam gibi bir de oyunun ismi Bannerlord ama banner kıtlığı var. Oyunda diplomasi yok yok yani şu oyunda keşke Warband'ın diplomasi mantığı olsaydı diyorum çünkü abi diplomasi diye bir şey yok oyunda çok kötü ya seçenekler azaltılmış düzgün çalışılmıyor şansa bağlı seçimler falan oyunda savaş zevkli olmasa.
Şu oyun şu anda aşırı gömülmesi lazımdı hatta lazımdı yani oyun çıktığında çok gömülmesi lazımdı beklentiler çığ gibiydi ama nostaljik duygular esiri bir oyun.
Oyundaki görev çeşitlilikleri o kadar azki görev yapasım gelmiyor çok kötü görevler mesela 2 gün bekle haydutlar gelsin falan ya warbandaki köylü eğitme sistemi bile daha güzeldi. Ayrıca para aşırı kolay kazanılıyor yüksek mevlalar dönüyor ortada sürekli ve zevkli değil. Oyuna başlıyorsun abi hemen köylüler falan bir anda 20 kişi oluyorsun haydutlar kovalayamıyor haydutlar bu oyunda çok kötü olmuş sıkıştırmayı bilmiyorlar veya teslim olmayı bile adam gibi bilmiyorlar neymiş 70 kişi gidiyorum 6 kişisin bazen teslim oluyor bazen olmuyor öyle işmi var. Ya sadece bunlarda değil yani itemlerdir falan gelişim ağacı o bu şu kısaca abi bu oyuna 150 TL verilmez ben şahsi görüşüm olarak 70 TL üstü vermezdim ama bende kandırıldım nostaljik hislerle ama almayı düşünen varsa 70 TL üstü vermesin indirim bekleyin Epic Games'te veya Steam'da.
Bu oyun, oyun motoru ile beraber geliştiriliyor bu çok zor bir süreç.İnsanların hatalar umrunda deyil
Herkesin tek istediği bozkırda at koşturmaktı oda gerçekleşti verdiğin 150 tl çar çur falanda olmaz düzelir o hatalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı