Barınaktan alınan kedi tekrar verilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Barınaktan kedi almayın, aldırmayın. Bunu deme sebebim barınaktaki kedilerin neredeyse tamamı hasta. Geçtiğimiz aylarda barınaktan yavru bir kedi sahiplendik 1 hafta sonra elimizde can verdi. Gidip de parayla satın alın demiyorum tabii, etrafınızda kedisi doğum yapmış yavrularını sahiplendiren insanlar bulup onlardan almanız en iyisi.

Bende beton gibi bir insanımdır.sizin gibi duyardan hiç hoşlanmam ama evcil hayvan besleyince anladım duyguyu demek sen henüz o enerjiyi alamamışsın hayvandan bu hayvanlar tıpkı bir aile bireyi gibi ben hava atmak için değil örnek vermek için söylüyorum...
Zamanında bir muhabbet kuşum vardı m0l m0l tip tip bakardı gram duygu yok ama sırf canlı olduğu için o kadar bağlanmıştımki anlatamam bir keresinde hayvan kursak mantarına yakalanmıştı bende sistem arıyordum o zama 2000tl ye canavar bir sistem alıcaktım param hazırdı ama ben 60liralık kuş için çiftliklerde kullanılan damlayla dökülen ve küçük adedi o anda stokta olmadığı için büyük boy kursak mantarı ilacına 460tl vermiştim ve bende geri kalan parayda madem bu hayvan yaşıyacak iyi yaşasın diye pirinç kafes aldım elimdeki 1100tl ile de şu anda kullandığım gt710 lu pc yi aldım bu ekonomide yükseltmem imkansız kuş gitti pc kaldı pişmanmıyım...hemde hiç belki sana göre ben kerizlik ettim veya duyar kasıyorum ama eline kediyi al gözlerine bak dediğimi anlarsın.
aldım ve bir şey hissetmedim kusura bakma vicdansız falan değilim senden fazla ve belki de şu forumda ki insanların %90'ından fazla hayvan besledim köpek,kedi,kuş,balık,kaplumbağa,tavuk,civciv aklına gelebilecek evcil hayvan sınıfına giren bir çok hayvanı besledim ama hiç biri bana hasta olarak gelmedi veya hasta olarak almadım zaten duygusuz olsam gider bu kediye vereceğim parayı cins kedi satanlara verir cins kedi sağlam kedi alırım 3000-5000TL'ye ben aramda bağ olmayan birine neden para vereyim? sen şu an tanımadığın sadece hasta diye insanlara para veriyor musun? veya herhangi bir canlıya

Barınaktan kedi almayın, aldırmayın. Bunu deme sebebim barınaktaki kedilerin neredeyse tamamı hasta. Geçtiğimiz aylarda barınaktan yavru bir kedi sahiplendik 1 hafta sonra elimizde can verdi. Gidip de parayla satın alın demiyorum tabii, etrafınızda kedisi doğum yapmış yavrularını sahiplendiren insanlar bulup onlardan almanız en iyisi.
konuya doğru dürüst cevap veren insanlardan olduğun için sağol şu kötü yorum yazanlar eminim ki barınak ortamını bilmiyor ama ben işte 7 yıllık kedimi barınaktan alıp sağlıkla o yaşına kadar geldiği için tekrar barınaktan alayım dedim ama bu sefer ki hasta çıktı bende parayla almaya karşıyım büyük ihtimal zaten ya önceden evde yaşamış bir kediyi sahipleneceğim internet sitelerinden veya etrafa soracağım var mı diye

Saçma bir yorum yapmıyorum, her ne kadar sağlıklı dense yalan söylensede ki belli değil belki olacağı varmış. Elimde son paraya kadar harcarım o canı kurtarmak için. O bir can. Oyuncak değil.

Annen baban hastalansa çok kötü param az diye verir misin vermez misin?
Birader adamın yeni aldığı hayvan ile annesi babası aynı mı. Versin geri barınağa tedavi edilsin.

Boş duyar kasmayın. Adam tedavi için yeterli param yok diyor. Boşuna yükleniyorsunuz.

Eki Görüntüle 1546481

Abartma mı? Ortalaması 390 TL diyor sadece kontrol yani elle karnının falan elliyor sonra klasik veteriner sözü diyor ki.
Daha detaylı incelemek gerekiyor ultrson ve röntgen lazım diyor ikisi kaç? bunlar sadece hastalığı teşhis etmek için yapılan şeyler minimum zaten burası 2000-3000TL tutuyor sonra tedavi için ameliyat derse ona para ver sonra ilaçlarına para ver hiç tutmaz canım

Eki Görüntüle 1546483

Eki Görüntüle 1546482
Arkadaşım. Hangi şehirde yaşıyorsun sen?

Konu gereksiz çarçur edilmiş, adam basit bir soru sormuş karşılığında bin laf işitmiş. Technopat'ın (Karen'leri) olduğunu bilmiyordum. Konu sahibi hassas bir konuyu basitleştirerek anlatarak hata yapmış fakat böyle bir tepkiyi hakettiğini düşünmüyorum. Para kolay kazanılmıyor arkadaşlar, günlük 180TL için 10 saat beden işliği yapan insanlara empati kurun.

Bir can alıyorsan ona ayıracak paran olmalı.

Almasın o zaman :D?
Birader millet çocuğuna çikolata alamıyor herkesin parası varmış gibi konuşma. Zaten o hayvanlar barınakta kalınca ölüyor.

Saçmalıkla ne alakası var ona ayıracak bütcesi yoksa bir kere sahiplenmesi yanlış?
Sahiplenmeyincede ölüyor hayvanlar. Ve ülkede parasız çok kişi var kim alcak bu hayvanları?

Birader millet çocuğuna çikolata alamıyor herkesin parası varmış gibi konuşma. Zaten o hayvanlar barınakta kalınca ölüyor.

Sahiplenmeyincede ölüyor hayvanlar. Ve ülkede parasız çok kişi var kim alacak bu hayvanları?

Barınaklar bakıyor dostum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı