Bas gitar mı Elektro gitar mu?

Sanch

Hectopat
Daha fazla  
Gitar öğrenme kararı aldım ve bir gitar seçeceğim. Gelecek sene sınav hazırlığım olacak ve fazla vakit ayıramayacağım. Bu nedenle Bass ile daha rahat olurum diye düşündüm. Öğrenmesi daha kolay olur diye... Ancak Electro daha güzel bir havaya sahip. Bass ile solo atmak bir tık garip kaçar mesela, tek başına iş yapmaz. Bir grup olması lazım. Belki de olur, orası ayrı konu. Electro öğrenmesi daha zor ama daha güzel. Beni şu anlık Bass cezbetti. Siz ne önerirsiniz? Sizce Bass, müzikler için gerekli bir enstrüman mı? Alsam çok arka planda kalır mıyım?

Ben klasik gitar çalıyorum, hafta sonu elektro denedim mükemmel bir deneyimdi. Şarkının sadece intro kısmını çaldım ona rağmen beni cezbetti. Bas gitar iyi bir seçim olabilir ama eğer tek çalacaksanız biraz eksiklik hissedebilirsiniz. Önerim elektro yönünde, elektro olarak ESP öneririm. Başlangıç için biçilmiş kaftan.

Zorluğuna kolaylığına göre seçme gönlün hangisine yakınsa onu seç. İkisininde kendine göre zorlukları var ama ben bu iki seçim arasında kalıp elektroyu almıştım.

Geri
Yukarı