Başarılı Kurulum Asus Z77-A - iAtkos ML3u

Herkese selam

1. Asus Z77-a Soket 1155 Anakart
  2. Intel Pentium G2020 3M 2.9Ghz Ivy Bridge işlemci
  3. Goforce GTX650 Zotac 1M 128 Bit
  4. Corsair Vengeance 2x4Mb Dual ram
  5. 128GB SSD Transcend
  6. Acer Maksimum 1680x1050 LCD monitör
  7. Kablosuz klavye & fafe

iAtkos ML3u ile OS X 10.8.3 kurulumu yaptım. Kurulum özelleştirmelerinde 'SSD Trim support' seçimini yaptım. Z77 seçimi yaptım. Başka bir ayara dokunmadım.

Kurulumdan sonra Mac masaüstünde Disk hatası aldım, bir panikle Disk izlencesini açıp Disk İzinlerini Doğrula / Onar butonlarına tıkladım. Yine de ilk denememde Clover boot eklenmiş SSD diskten boot sonrası Mac desktop'a ulaşamadım. USB flash diskin boot seçenekleri ile SSD Disk boot seçenekleri arasındaki farkları inceledim. Flash USB disk boot seçeneklerine GraphicInjection + ile seçilmemişti. SSD ile boot ekranına gelip onda da bu GraphicInjection yanındaki + seçimi kaldırdım ve boot sorunu çözüldü.

Dip notlar: Makine iMac12,2 olarak işlemci ise Core i5 olarak görünüyor.

Recep Baltaş arkadaşımıza rehber videolarından dolayı gerçekten teşekkür ederim. Bir aksilik çıkmazsa Hashwell'li & Maverick sistemine geçmek zorunlu olana dek bu sistemi kullanmayı düşünüyorum. Kurduğum sistemle ilgili bir gelişme olursa yine buradan paylaşırım.

Herkese başarılı kurumlar.

E
2mpbf3k.jpg

Ekran böyle kaldı.

Eline sağlık ama bence Mac Os Apple ürünlerinde olmalı pclere kurulmamalı ben olsam işlemciyi Motorola'ya ürettirmeye devam ederdim böylece bunlar olmazdı.

Mac linux tabanlı sadece destek vermiyor. Her parça için oem firmalarıda üzerine düşmüyor. Tek sorun bu.

Her driver için kext yazmak zorunda kalıyor kullanıcılar.
Az kaldı yakında kendi parçalarını da kullanıcılar üretecek duruma gelecekler böyle giderse.

Son düzenleyen: Moderatör:
E
2mpbf3k.jpg

Ekran böyle kaldı

mac linux tabanlı sadece destek vermiyor her parça için oem firmalarıda üzerine düşmüyor tek sorun bu

her driver için kext yazmak zorunda kalıyor kullanıcılar
az kaldı yakında kendi parçalarını da kullanıcılar üretecek duruma gelecekler böyle giderse
Ubuntu benim antikada hiç böyle olmadı şuan LinuxMint 15 olivia x64 açık no problem.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı