Başarılı Kurulum Foxconn G41MXE , Ati Radeon HD 4650 , İntel Core 2 Duo

Merhaba Arkadaşlar
Sistem Özelliklerim
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo 1.8 ghz
  • Anakart : Foxconn G41MXE-G41MXE-K
  • RAM: 4GB DD3 1333MHZ (Tekslot)
  • Ethernet: Realtek RTL8168D/8111D (onboard)
  • Ses : Realtek RT8169 (onboard)
  • Ekran Kartı : ATI Radeon HD4650 (1002_9498) 1024mb
İlk öncelikle maverick 10.9.4 Raw imajını indirdim (Link aşagıda)
Daha sonra Win 32 Disk Imager İle 8GB Usb bellegime yazdırdım.(Win32 Disk Imager Aşagıdaki Link)
Usb bellegimi hazıladıktan sonra bios'a girip bir kaç ayar yaptım.
  • Sata Controller : enhached (AHCI Modu yerine geçiyor)
Ve daha sonra Usb den boot ettim. (Anakartımda boot tuşu escape (ESC) tuşu )
Usb bellegimi seçip, Clover Bootloder ekranının gelmesini bekledikten sonra Install USB den Kurulumu Yaptım.
Daha sonra Kurulumu Gerçekleştirdim.
ve o gizemli Mac OS X Mavericks Arayüzü Karşımızda (Recep Hocam gibi konuştum sanki)
1.jpg
Multi Beast 6.5 Mavericks Sürümünü İndirdikten sonra, Ses,Ethernet Sürücülerini Yükledim
  • Ses: Realtek RT8169
  • Ethernet: Realtek RTL8168D/8111D
2.jpg

Sürücülerim bunlar hepsi son sürüm, isteyen olursa upload edip link verebilirim.
Sürücüleri yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatınız , aksi halde çalışmayacaktır.
Daha sonra Clover Bootloder ve Clover Configuator İndirerek USB Belleksiz HDD üzerinden Boot Etmek İçin USB bellegimizdeki Kurulum Dosyasının İçindeki EFİ nin İçindekileri Sabit Diskimiz(HDD) nin İçindeki EFİ Dosyasına attım.
Ve son Olarak Ve En büyük sorun olarak ATI Radeon HD4650 (1002_9498) Kext Yüklemesi Kaldı . 1 Gün boyunca yaklaşık 25 kext denedim en sonunda anladımki çok ufak bir sorunumuz varmış aslında denedigim kextler yanlış oldugundan degil , Kextleri Attıktan Sonra Disk İzlencesinden Disk İzinlerini Onar Demiyormuşum. Sonunda Kextte Yüklendi.
Ama kext yüklendikten sonra bilgisayar boot ettikten sonra acılırken rest atıyordu, clover configuator deki InjectATI [+] secenegindeki + yı kaldırdım yani InjectATI[ ] şeklinde oldugunda açıldı.

Daha sonra otomatik boot yapmak için clover configuator boot menüsünden
  • Verbose (-v) Apple Logosuyla Açılması İçin
  • npci=0x2000
  • Default Boot Volume : Mavericks i kurdugunuz HDD/SSD ismi
  • Timeout : sn ayarlaması 1 de yapabilirsiniz 10 da yapabilirsiniz.
  • Daha sonra kaydedip ana diskteki Config.plist klasörünün yerine koydum ( Clover Confuguator ile atıyoruz , el ile degil)
Sonra bilgisayarımı yeniden başlattım ve otomatik boot ve verbose mode devre dışı bir şekilde çalıştı.
B9YRDj.jpg
ve kurulumun sonuna geldik işte beklenen o an
3 (1536 x 1146).jpg

4 (1536 x 1146).jpg
Efekt'i çekmesem içim rahat etmeyecekti.
5 (1536 x 1146).jpg

6 (1536 x 1146).jpg

LorYvo.jpg
Kurulumda bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Öncelikle @Recep Baltaş hocama çok teşekkür ediyorum. Anlatımları Sayesinde Kurabildim.

Hata ve sorunlarınızı , sorarsanız elimden geldigimce yardımcı olmaya çalışacagım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden Mavericks tercih ediyorsunuz? Herkes sürekli Mac kurmaya çalışıyor, ne gibi artıları var?
Öncelikle windowstan sıkılmış biriyim, degişik bir sisteme yönelmeyi düşünüyordum bu şeçim mavericks'ten yana oldu.
Hoşuma giden bir işletim sistemi, windows'a göre oldukça stabil çalışıyor ve ipad 'im için windowsta sorunlu itunes yerine mac os x te kendinden gelen bir itunes bir yana ipad cihazımı taktıgımda anında açılan veri aktarma modu bunları düşünerek geçmiş bulunmaktayım.

Öncelikle windowstan sıkılmış biriyim, degişik bir sisteme yönelmeyi düşünüyordum bu şeçim mavericks'ten yana oldu.
Hoşuma giden bir işletim sistemi, windows'a göre oldukça stabil çalışıyor ve ipad 'im için windowsta sorunlu itunes yerine mac os x te kendinden gelen bir itunes bir yana ipad cihazımı taktıgımda anında açılan veri aktarma modu bunları düşünerek geçmiş bulunmaktayım.
Peki kurulumu Windows gibi kolay mı, yoksa ayarlarını elle yaptığınız zor bir kurulum mu?

Peki kurulumu Windows gibi kolay mı, yoksa ayarlarını elle yaptığınız zor bir kurulum mu?
Kurulum çok kolay aslında, windows gibi kuruluyor disk seçiyorsunuz 23 dakika bir süre sonunda kuruluyor , biraz da olsa ugraştıran şeyler sürücüleri kurmak uyumlu olursa onlarda cok kolay ama Mac OS X sistemi AMD,ATI ye zorluk gösterip , NVDIA,INTEL'e karşı bir hayli cana yakın , kısacası Intel işlemciniz ,ekran kartınız veya Nvdıa ekran kartınız varsa windows gibi kolay bir kurulum gerçekleştiriyorsunuz.

Selam dostum
Öncelikle mac işletim sistemin hayırlı olsun. Gördügüm kadarıyla sistemlerimiz birbirine çok yakın. Bende uzun zamandır mavericks kurmaya uğraşıyorum ama bir türlü kurulum sırasında diski görmüyor. Pc içinde anakart olarak foxconn yazıyor ama cpuz'den aldıgım bilgide packerd bell berkely yazıyor işte tamda burda kafam karışıyor.

Bu konuda bigilerini paylaşırsan sevinirim.
Şimdiden çok teşekkürler
ImageUploadedByTapatalk1431009716.988097.jpg
ImageUploadedByTapatalk1431009735.390692.jpg
ImageUploadedByTapatalk1431009744.762282.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı