Başarılı Kurulum GA-Z87M-D3H HTPC - Mavericks + Windows 8.1 (Dual Boot)

Recep beyin dual boot rehberini izledikten sonra Windows'u ve Mavericks'i sıfırdan kuracağım için partition tools vb. araçlara ihtiyacımın olmadığı kanısına vardım.

Yaptığım ilk işlem indirmiş olduğum Mavericks 10.9.1 raw dosyasını usb belleğe yazdırmak oldu.Bunun için Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayar ve Suse Image Write programı yeterli oldu.

Sonra ki adım USB belleği takıp boot ettikten sonra disk izlecesinden diskimi ilk bölüm Mac OS Genişletimiş (Günlüklü) ikinci bölüm ise MS-DOS (FAT) olacak şekilde bölüntüledim.

Daha sonra Windows 8.1 kurulum diskimi takıp kurulumu gerçekleştirdikten sonra gerekli driver ve programlarımı yükledim.
Daha sonra tekrar Mavericks USB belleğimi takarak Mavericks kurulumunu gerçekleştirdim.

Sırası ile kurduğum programlar şu şekilde FakeSMC, Clover Boot Loader (Özelleştir kısmından Boot0ss’yi MBR’ye yükle seçeneğini seçtim), Clover Configurator (Recep beyin anlatımlarından faydalanarak gerekli ayarları yaptım).Multibeast 6.1 sürümünü indirerek sadece ses kartımın sürücüsünü "ALC892" ve Trim Enabler seçip yükledim.

Sistem sorunsuz bir şekilde dual boot işlemini gerçekleştirdi.

Sistem özelliklerim aşşağıdadır.

• Silverstone ML03B
  • Intel® Core™ i5-4670K
  • Noctua NH-L9i
  • Gigabyte GA-Z87M-D3H
  • Corsair Vengeance® 8GB Dual Channel DDR3 Memory Kit 1600Mhz(4X2)
  • Kingston HyperX 3K SSD 120GB Read (555 MB/s) Write (510 MB/s)
  • Logitech K400r Wireless Touch Keyboard
  • TP-Link WDN4800 Dual Band Wireless PCIe
  • Windows 8.1 x64 & Mac Os X Mavericks 10.9.1 Dual Boot

Forumda rehberlik eden herkese teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı