Başarılı Kurulum Lenovo Flex 15 OS X Mavericks!

Merhaba arkadaşlar. Uzun uğraşlar sonucu her 2 sürümde de aynı şekilde başarılı kurulum ve kurulum ekranına ulaşmış bulunmaktayım. Başarılı kurulum yaptığım Mavericks sürümü, Yosemite için vaktim olmadı.

Mavericks başarılı kurulumu lenovo flex 15 dizüsütü bilgisayarda gerçekleştirdim wifi kartı intel olduğu için tanımadı.

Gelelim özellikle Yosemite için kurulum ekranına dahi gelemeyen arkadaşların sorununu çözmeye.

• Öncelikle bios ayarlarını varsayılana alalım ben öyle yaptım.
  • Daha sonra clover boot menüden > Option bölümüne gelin> Boot args bölümündeki kodları slin sadece -x yazıp enterlayın.
  • Yine boot menüden > Options> Bnaries patching menü> Kernel PM patch + işaretleyin.
  • Tekrar boot menü > Option > Grephic injector menü > InjectEdid + > injetIntel + şeklinde işaretleyin
  • Clover boot menüden insstall mac os x seçeneğine tıklayın. Büyük ihtimalle kurulum ekranına erişeceksiniz.

Not: Bios Ayarları dizüsütü masaüstü sistemlerde farklılık gösterebilir. Kendi bios ayarlarımı en kıssa zamanda resim olarak sizlerle paylaşaağım..

Bu adımları uygulayarak yosemite içinde başarılı kurulum gerçekleştirdim.

Çalışmayan wifi ve ses donanımlarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
hocam bende lenovo flex 14 kullanıyorum ve mavericks te wifi olayını usb aparatı ile çözüyorum fakat ses olayına bir türlü çözüm bulamadım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı