Başarılı Kurulum Lenovo Z510 - Windows 8 ve Mac OS X 10.9.2

Arkadaşlar merhaba. yaklaşık 5 saatlik bir uğraş sonucu kurulumu başarmış bulunmaktayım. Bu işin 5 saat sürmesinin nedeni acemi oluşumdur. Zira hayatımda ilk defa böyle bir işe kalkıştım ve bunu başarıyla sonuçlandırdım. Öncelikle sistemimden bahsedeyim;

İşlemci : Intel Core-i5 4200M
Ram : 8 GB 1600 Mhz
Grafik : Intel HD 4600 ve GeForce GT 740M

Kurulumu Recep abinin hazırlamış olduğu UEFI rehber ile gerçekleştirdim. İlk olarak hiç bir BootArgument girmeden kurulumu başlatmayı denedim ama "Kernel requests now disabled" yazısı ile karşılaşıyordum. Ben de "-f cpus=1" kodunu kullanarak kuruluma başladım. Her şey olması gerektiği gibi ilerledi ve kurulum başarıyla sonuçlandı. Ardından tekrar başlatıp bootlader yüklemek istediğimde sistemin "-x" komutu olmadan açılmadığını gördüm. Bunu da "dart=o" komutunu kullanarak aştım ve her şeyi gerektiği gibi yaptım. Ekran kart ID'si olarak "0x0A260006" kodunu kullandım ve bu da sorunsuz çalıştı. Şimdi tek sorunum ses zira onu daha halledemedim, üstünde uğraşıyorum. Bir diğer sorunum ise her başlangıçta "-f cpus=1 dart=o" komutlarını girmek zorunda olmam. Onları nasıl kaydedeceğimi bilmiyorum ama onu da çözerim muhtemelen. Herkese iyi geceler.

Arkadaşlar bu da ses ve batarya yüzde sorununu hallettikten sonraki halinin görüntüsü. Yalnız saat sorunlu, ona takılmayın :)

Lenovo Mavericks.jpg

Bu da Sunspider 0.9.1 test sonucum. Sistem Windows 8'den daha iyi sonuç aldı :)

Sunspider 2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, dmg uzantılı bir dosya indirdim ve Yosemite sürümü 10.10 diyor. Bunu USB'ye yazdıramıyorum. Anlatımlar da çok karışık, nereden başlasam?

Merhabalar, bende kurmak istedim rehberi takip ederek bir takim sorunlar oluştu. Nvidia sürücülerini silip boot işlemine geçtikten sonra gerekli ayarları yapıp boot işlemine başlıyorum. Fakat resimde bulunan ekrandan ileri gidemiyorum. Bilgisayar reset atıyor. Bir çözümü var mı ? Teşekkürler.

asd.jpg

Arkadaşlar hatayı çözdüm. Optionstan -v -f cpus=1 ve grafik ayarlarından InjectIntel ve InjectEDID seçeneklerini devre dışı bıraktım. Clover ayarlarına (Options) girdim. Burada Binaries Patching Menu altında Kernel PM Patch i işaretledikten sonra boot işlemi başladı. Bir takım problemler gelirse gene bu ayarları kurcalayıp devam edebilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba. yaklaşık 5 saatlik bir uğraş sonucu kurulumu başarmış bulunmaktayım. Bu işin 5 saat sürmesinin nedeni acemi oluşumdur. Zira hayatımda ilk defa böyle bir işe kalkıştım ve bunu başarıyla sonuçlandırdım. Öncelikle sistemimden bahsedeyim;

İşlemci : Intel Core-i5 4200M
RAM : 8 GB 1600 MHz
Grafik : Intel HD 4600 ve GeForce GT 740M

Kurulumu Recep abinin hazırlamış olduğu UEFI rehber ile gerçekleştirdim. İlk olarak hiç bir BootArgument girmeden kurulumu başlatmayı denedim ama "Kernel requests now disabled" yazısı ile karşılaşıyordum. Ben de "-f cpus=1" kodunu kullanarak kuruluma başladım. Her şey olması gerektiği gibi ilerledi ve kurulum başarıyla sonuçlandı. Ardından tekrar başlatıp bootlader yüklemek istediğimde sistemin "-x" komutu olmadan açılmadığını gördüm. Bunu da "dart=o" komutunu kullanarak aştım ve her şeyi gerektiği gibi yaptım. Ekran kart ID'si olarak "0x0A260006" kodunu kullandım ve bu da sorunsuz çalıştı. Şimdi tek sorunum ses zira onu daha halledemedim, üstünde uğraşıyorum. Bir diğer sorunum ise her başlangıçta "-f cpus=1 dart=o" komutlarını girmek zorunda olmam. Onları nasıl kaydedeceğimi bilmiyorum ama onu da çözerim muhtemelen. Herkese iyi geceler.

Arkadaşlar bu da ses ve batarya yüzde sorununu hallettikten sonraki halinin görüntüsü. Yalnız saat sorunlu, ona takılmayın :)

Eki Görüntüle 42700

Bu da Sunspider 0.9.1 test sonucum. Sistem Windows 8'den daha iyi sonuç aldı :)

Eki Görüntüle 42701
kardeş flash bellek olayını nasıl çözdün cloverı bilgisayara nasıl yükledin ben bir türlü beceremedim bir yardım edersen sevinirim

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı