Başarılı Kurulum Monster Abra A5 v4.1.4 (10.11.6) El Capitan / Batarya Hariç

Yaklaşık 2 aydır Hackintosh kullanıyorum. Küçük problemlerime rağmen kullanmaya devam etmekteyim. Problemlerime yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

Cihaz özellikleri:
Intel® HM87 Express Chipset
4.Nesil Haswell i7 4720HQ
Intel HD4600 Onboard Ekran Kartı

Ekran Resmi 2016-08-04 05.17.25 kopya.jpg

HD4600 Etkinleştirme için @Berkay AKSOY arkadaşın Abra A7 modelinde kullandığı Kextleri yükledim.
(bkz.) [Başarılı Kurulum] Monster ABRA A7 V5 - DSDT Dahil
config.plist dosyasını Clover Configirator ile editledim.

Ekran Resmi 2016-08-04 05.18.18.png

Intel GFX: 0x04128086
ig-platform-id: 0x0a260005

kullandım. Menu barda ufak glitchler görünüyordu. Ekran ayarlarından sRGB'yi seçince düzeldi. Harici monitörde bazen minik glitchler olabiliyor. Ekran kartı tam performans çalışıyor. Oyunlarda ve Video edit programlarında oldukça başarılı.

Ses kartını VodoooHda2.8 ile tanıttım. Normalden az ses alıyorum dahili hoparlörlerde ama büyük problem değil. Kulaklık çıkışı sorunsuz çalışıyor.

DSDT yamalarını yine @Berkay AKSOY arkadaşın konusundan indirip ACPI/Patched içerisine atıp config.plist editi ile etkinleştirdim. Turbo fan manuel aktif edilebilir oldu (fn+1) ve performans iyileşti. Ekran parlaklık ayarı DSDT yamalarından sonra etkinleşti.

Ekran Resmi 2016-08-04 05.18.46.png

Batarya için RehabmanBattery kext kurulumu yaptım fakat çalışmıyor. Görselde de görüldüğü gibi çarpı işareti var. Bazen Yüzde yüz prize takılı olarak görünüyor. Fişten çekince değişiklik olmuyor. DSDT editleme konusunda pek fazla bilgi sahibi olmadığım için deneme fırsatım olmadı. Bilinmeyen cihaz kullanmanın kötü yanları.. @montezuma Hocamın yardımlarını bekliyorum.

Ekran Resmi 2016-08-04 05.17.55.png

Ethernet için Realtek 8111.kext Multibeast ile kuruldu.

Ekran Resmi 2016-08-04 05.19.25.png

WiFi kartını Atheros AR9287 ile değiştirip toredaARP.kext ve IO80211family.kext kurulumu yaparak etkinleştirdim.

Genel olarak sistem performansından oldukça memnunum. Sistem geç boot oluyor fakat problem değil benim için. SSD kullanmama rağmen 2dk kadar bekliyorum. Boot ekranında Apple logosunda boot işlemi biterken nokta şeklinde glitchler meydana geliyor. Framebuffer ile en aza indirebildim. Tamamen düzelmedi. Sistemin çalışmasına en ufak bir etkisi yok.

Bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım beklemekteyim.

Gale güle kullan.
Batarya için RehabmanBattery kext kurulumu yaptım fakat çalışmıyor. Görselde de görüldüğü gibi çarpı işareti var. Bazen Yüzde yüz prize takılı olarak görünüyor. Fişten çekince değişiklik olmuyor. DSDT editleme konusunda pek fazla bilgi sahibi olmadığım için deneme fırsatım olmadı. Bilinmeyen cihaz kullanmanın kötü yanları.. @montezuma Hocamın yardımlarını bekliyorum.
Rehberi dikkatlice inceleyip DSDT yamasını yapmalısın. Nihayetinde Berkay arkadaşımızda DSDT rehberlerimiz sayesinde kurulum yaptı.
OS X Laptop Pil Göstergesi için DSDT Yamalama
Sistemin geç açılması Config.plist içinde Debug modun aktif olması ile alakalı olabilir. Config.plist dosyanı kontrol et. Eğer debug aktifse bunu disable yap.

Galiba @Berkay AKSOY arkadaşın DSDT yamaları yerine kendi aml dosyalarıma sıfırdan düzenleme yapmalıyım. Nvidia ekran kartını disable etmeden, yerleşik güç sistemine kadar. Yeni bir disk aldım. Ona temiz kurulum yaptıktan sonra deneyeceğim.

Kolay gelsin. Konu dışı bir şey isteyebilir miyim ? Rica etsem arka plan fotoğrafını upload edip atabilir misin ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı