Başarılı Kurulum MSI G41M-P33 COMBO / Yosemite 10.10.5

Anakart = MSI G41M-P33 Combo
İşlemci = Intel Core 2 Quad - Q9300
Bellek = Kingston 4+4 Gb DDR3 1333 Mhz CL9 Slim
Ekran kartı = Evga Nvidia GeForce GT730 2Gb 128 Bit
Diskler = Samsung 850 Evo 120 GB - Windows 10 Pro x64 kurulu
Seagate Barracuda 500 GB ST500DM002 - Mac OS X Yosemite 10.10.5 kurulu
WD Caviar Green 2TB - Kişisel Dosyalar

USB hazırlama ve kurulum aşaması OS X 10.10.5 Yosemite RAW Kurulum İmajı bu konudaki gibidir. Biosta herhangi bir ayar yapmadım. Sadece farklı olarak 'dj sms' nickli arkadaşımız yardım için açtığım konuda ( MSI G41m P33 Combo OS X Kurulumu) bana şu şekilde yardımda bulundu;

( Yosemite'de olay değişiyor, ilk önce hiçbir komut girmeden kuruluma geçmeyi dene olmadı bu komutları kullanabilirsin. arch=x86_64 npci=0x3000 nvda_drv=1 kext-dev-mode=1
diye hatırlıyorum yanlışım yoksa.
Kurulumda takılırsan bu configf.plist dosyasını Yosemite Kurulum USB içerisinde bulunan EFI/CLOVER klasörüne at ve eskisi ile değiştir ve kurulumu hiçbir komut girmeden verbose mod ile başlat. Clover kullan bu işi yaparken.
config.rar ) İlk seferde olmadı, 'dj sms'in vermiş olduğu komutları girip config.plist dosyasını değiştirince masaüstüne kadar sorunsuz geldim. Masaüstüne geldikten sonra 'Hackintosh Vietnam Tool' ile Ethernet kextini yükledim ve ayarlarını yaptım hemen internetim geldi. Yİne Vietnam Tool kullanarak VodoooHDA 2.8.4 yükledim, Ses tercihlerinden çıkış ayarlarını yaptıktan sonra PC nin sesi de çıkmaya başladı. Ekran kartı için herhangi bir kext yüklemedim, sanırım komutları girince oldu yada otomatik tanıdı, Ama ekran kartı ile ilgili birtek sıkıntım var, Ekran kartım 2 gb tı, 1 gb olarak gördü, onun dışında hiçbir problemim yok.3 gündür kullanıyorum herhangi bir stabilite problemim, takılma falan olmadı, gayet stabil çalışıyor. iMessage ve Facetime dışında şu anda gözüme takılan çalışmayan bir uygulama ya da donanım yok. AppStore sorunsuz çalışıyor. Uygulama güncellemelerini sıkıntısız yaptım.
Sanırım atlamadığım yer kalmadı. Videolu anlatım için '@Recep Baltaş ve @Ali Güngör'e. Açtığım konuda bana yardımda bulunan '@montezuma' moderatör ve '@DJ Rush' isimli arkadaşımıza çok teşekkür ederim. En son olarakta buyurun resimler;

Screenshot at Eyl 03 19-32-30.png
Ekran Resmi 2015-09-03 18.23.51.png
Ekran Resmi 2015-09-03 18.24.21.png
Ekran Resmi 2015-09-03 18.24.13.png
Screenshot at Eyl 03 19-17-02.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı