Başarılı Kurulum MSI GE60 2PC Mavericks 10.9.4

Kullandığım Sürüm: Mac OS X Mavericks 10.9 RAW İmajı | Technopat Sosyal

Öncelikle "npci=0x2000 -v dart=0" komutlarıyla boot ediyoruz. Graphic Injector menüsünden Inject Intel seçili kalıyor ve hemen aşağısındaki FakeID kısmına 0x0a20006 yazıyoruz. Bu şekilde sistem kurulup yeniden başlatıldıktan sonra aynı işlemleri tekrar yapıp boot ediyoruz.

Önce Clover'ı harddiske atıyoruz bunun için bu videodaki anlatıma bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Clover'ı harrddiske attıktan sonra config.plist dosyasını içeriğini bununla değiştiriyoruz:
Kod:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
    <key>Boot</key>
    <dict>
        <key>Arguments</key>
        <string>npci=0x2000 dart=0</string>
    </dict>
    <key>GUI</key>
    <dict>
        <key>Theme</key>
        <string>BGM</string>
        <key>Custom</key>
        <dict>
            <key>Entries</key>
            <array>
                <dict>
                    <key>Path</key>
                    <string>\EFI\BOOT\BOOTX64.efi</string>
                    <key>Hidden</key>
                    <true/>
                </dict>
            </array>
        </dict>
    </dict>
    <key>SystemParameters</key>
    <dict>
        <key>InjectKexts</key>
        <true/>
    </dict>

<key>Graphics</key>
    <dict>
    <key>InjectEDID</key>
      <true/>
        <key>Inject</key>
        <dict>

<key>Intel</key>
            <true/>

</dict>
    </dict>

<key>Devices</key>
    <dict>
        <key>FakeID</key>
        <dict>
            <key>IntelGFX</key>
            <string>0x0a20006</string>
        </dict>
</dict>

</dict>
</plist>

Ardından sistemi yeniden başlatıp cloverdan clover'ı UEFI boot menüsüne ekliyoruz.

WLAN çalışmadığından ethernet kullanmak zorundasınız bunun için şu konuda verilmiş ALX kextlerini yüklüyoruz:
Working Kext for Killer E2200

Ses kartı için VoodooHDA kullanabilirsiniz.

Son olarak bataryayı görünür yapabilmek için de şu kextleri kullanabilirsiniz:
VoodooBattery(çalışıyor).zip — Yandex.Disk
(Voodoo Battery kurmak için önce Apple Smart Battery kextini silmeniz gerekiyor aksi taktirde sistem kernel panic verebilir ve yeniden kurmak zorunda kalabilirsiniz.)

Son olarak bir screenshot:

lB8Q8Q (960 x 540).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses kartınız sorunsuz çalışıyor mu, ( kulaklıkla veya kulaklıksız ) , herhangi bir cızırdama var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
ses kartınız sorunsuz çalişiyor mu ( kulaklıkla veya kulaklıksız ) , herhangi bi cızırdama falan ?
Hayır kulaklık taktığımda ses hoparlörden çıkmaya devam ediyor ve ses seviyesi sona geldiğinde cızırtı oluyor.
Biraz daha uğraşarak doğru kextle daha düzgün bir sonuç elde edilebilir voodoo hda genel bir kext olduğundan dolayı öyle.

Kardeşim eline sağlık güzel bir rehber olmuş :)
Söylemek istediğim bir şey var ben de MSI GE60 2PC 400-XTR
model laptop aldım ve mavericks 10.9.3 sürümünü kurmaya çalışıyorum

senin verdiğin bilgiler doğrultusunda ilerliyorum
ve bir hata ile karşılaştım

dediğin gibi komutları girip boot ettim kurulumu tamamladım sonrasında hdd boot etmek için tekrar dediğin gibi komutları girdim ve boot ettim ondan sonra böyle bir hata ile karşılaştım bütün hevesim kaçtı :(

senden yardım istiyorum kardeşim bana yardımcı olabilir misin ?

Not:
USB: NVDA kext'lerini sildim önce boot ettirmek istedim hata verdi
sonra bir kardeşimiz apple Intel HD sürücülerini silerseniz boot eder demiş öyle yaptım ek olarak intel'in kext'lerinide sildim

sonra senin dediğin gibi boot ettikten sonra kurulumu başarılı bir şekilde yaptım.
daha sonra bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra aynı komutları girip HDD'den boot etmek istedim ama böyle bir hata ile karşılaşıyorum :(

Lütfen yardımcı olur musun kardeşim ?
hata ekranı

h1.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı