Başarılı Kurulum MSI GE60 2PC Yosemite 10.10.3

Çalışmayanlar:
Wi-Fi
Ekran Parlaklığı (DSDT & SSDT düzenlemeleri ile çalıştırılabilir.)

Tam olarak çalışmayanlar:

Ses: Eğer AppleHDA kextlerini kullanırsanız Laptop hoparlöründen alamıyor kulaklık çıkışından alabiliyorsunuz. VoodooHDA kullanırsanız hoparlörden alabiliyor kulaklık çıkışından alamıyorsunuz.
Bluetooth: Bazen çalışmıyor.

Kurulum:

Yosemite kurulumunu Technopat rehperlerinde anlatıldığı gibi yapabilirsiniz.
Kullanılacak arguments'ler :
Kod:
dart=0 nv_disable=1
Yosemite kurulumu tamamlandıktan sonra Clover bootloader kurulumunu yapın.
Verdiğimiz zip dosyası içerisindeki config dosyasını Clover'a yerleştirin.
Ekran kartını etkinleştirmek için şu konuda anlatılanları uygulayın:
Intel HD4200/HD4400/HD4600 için Yosemite Grafik Sorunu Çözümü
Zip dosyası içerisindeki geri kalan kextleri kurun.

Tadını çıkarın!

Screenshot-2015-09-27-21.56.33.jpg

İndirmeler:
Dropbox - MSI GE60 2PC 10.10.3.zip

Kurulumu yaptım fakat clover bootloader kurarken hata alıyorum ve kurulum başarısız diyor. Daha sonra Recep Bey'in videoda yaptığı gibi clover configuration kullanıp mount disk seçeneğiyle yapmayı denedim bu sefer de disk0 seçenekler arasında çıkmadı. Yani diskten boot edemiyorum hala. Bu arada kurulum dosyasını yazdığım USB belleğimi eski haline nasıl çevirebilirim ?

Kurulumu yaptım fakat clover bootloader kurarken hata alıyorum ve kurulum başarısız diyor. Daha sonra Recep Bey'in videoda yaptığı gibi clover configuration kullanıp mount disk seçeneğiyle yapmayı denedim bu sefer de disk0 seçenekler arasında çıkmadı. Yani diskten boot edemiyorum hala. Bu arada kurulum dosyasını yazdığım USB belleğimi eski haline nasıl çevirebilirim ?
Clover konusundaki sorununuzu pek anlamadım bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır hiç olmadı diski silip baştan bölümleyebilirsin.
USB belleği de Minitool ile formatlayabilirsiniz.

Valla bende bayağı bi hatalar aldım. Düzgün çalışması içinde parça almam gerekmiş vallahi illahlah ettim.
Anlattıklarımı dikkatli okuyup uygularsanız pek bir sorunla karşılaşmazsınız
Ben ana sistmemim olarak kullanıyorum, çok fazla sorun olsa kullanamazdım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı