"Başıboş köpek sorunu" hakkında düşünceleriniz neler?

Hayvanları çok severim, her gördüğüm sokak köpeğini severim fakat uyutulması konusunda ne yazık ki, burada pierreloti diye bir yer var ve gece orada dolaşamazsın 10'dan fazla köpek var ve aşırı saldırganlar, arkadaşımla oradan geçmek zorundayız ve 5 kg terleyerek geçiyoruz.

Hiçbir şekilde genelleme yapmaya hakkınız yok.
Salalim o zaman sehre timsahlari, kurtları? 1 veya 2'si saldirmaz nede olsa, bu sebeple genelleme de yapamayiz di mi? Nasil bir mantik bu. Bir hayvan ile insanlari niye kiyas edeyim?

Ve saldırgan hayvanların sorumlusuda daha çok kötü olan insanlardır. Yaşadığım yerde her yerde çoban ve kangal köpekleri var. Hiçbiri kimseye bir şey yapmıyor.

Saldırgan hayvanlarin sorumlusu kötü insan değildir, bu bir yalandır. Aksine bir köpeğe mama ve su verirsen o köpek artik o bolgede dolaşır ve koruma içgüdüsü olarak yabanci gordugu canli cisimlere saldırır.

Genelleme yaparız! Sizin bu sozde cumleleriniz yuzunden yılda kac çocuk köpek saldırılarında ciddi hasarlar aliyor yahutta oluyor. Sehirlerde kopeklere yer yok.

Salalim o zaman sehre timsahlari, kurtları? 1 veya 2'si saldirmaz nede olsa, bu sebeple genelleme de yapamayiz di mi? Nasil bir mantik bu. Bir hayvan ile insanlari niye kiyas edeyim?

Saldırgan hayvanlarin sorumlusu kötü insan değildir, bu bir yalandır. Aksine bir köpeğe mama ve su verirsen o köpek artik o bolgede dolaşır ve koruma içgüdüsü olarak yabanci gordugu canli cisimlere saldırır.

Genelleme yaparız! Sizin bu sozde cumleleriniz yuzunden yılda kac çocuk köpek saldırılarında ciddi hasarlar aliyor yahutta oluyor. Sehirlerde kopeklere yer yok.

Bu nasıl demagoji mantığıdır. Kim sana salalım timsahları, kurtları diyor, ya da nasıl bir anlayış yetisine sahipsin ki benim böyle bir şey ima ettiğim sonucuna varıp böyle şeyler yazıyorsun. Sana ben saldırgan köpekleri, ya da herhangi bir canlıyı savunduğumu söylemedim, ima da etmedim. Fakat köpekler insanlar gibi düşünerek haraket etmez. Çok basit, bir köpek hırsız olabilir mi ? Bir köpek bütün bir halkı kandırıp saraylarda yaşayabilir mi? Hayır. Çünkü onlar tamamen içgüdüsel şekilde haraket eder. Bu yüzden saldırgan hayvanların sorumlusu insanlardır. Sen çocukları gerçekten düşünen birisi olamazsın. Beni de çocukları düşünmeyen birisi yapamazsın. Senin gibi saldırgan üsluba sahip herhangi birisine karşı kendimi genelde kanıtlama gereksinimi duymam. Ben böyle forumlarda demagojiler yaparak pohpohlamam kendimi. Genelleme yapmanızın mantıksız olduğunu söyledim. Bunu anlamayacak ne var ? İnsan oturur kendi akıl edip düşünür bu genellemenin mantıksız olduğunu. Hayır bu mantığınız doğru ise, o zaman sadece hayvanlar üzerinden karar vermeyin. Sanki her şeyin sorumlusu hayvanlar gibi algı operasyonlarına girip demagojilere girmeyin. Hangi hayvan bir çocuğa tevacüz eder ? Bunu yapan kimdir ? Kalkıp "insanların hepsi" diye genelleme yapamayız. İnsanlar kelimesini kullanırsın ama ayırarak belirtirsin iyi/kötü. Buna göre yapılması gerekenler eleştirilir. Ama siz burada kalkıp hayvanların hepsi toplanmalı, yok imha edilmeli. Pardon ama, sizin gibi yıkım kafasında olanlar asıl bu kötü şeyleri pekiştiriyor. Daha önce de söyledim. Burada ki köpekler kimseye saldırmıyor. İstersen sana yarın fotoğraf atabilirim ? Ama senin için öyle bir nefret dolmuş ki, direkt hepsi ölmeli kafasındasın. Bu yanlış. Sana göre doğru, ona göre doğru bile olamaz, ancak faşist ve türcü olan bir zihniyetin anlayışına göre doğru olarak nitelendirilir. Bir de kalkıp hala senin çocuğun olsaydı, yok çocuklara bunları yapanlar fln fln. Çocuklara insanlarda yapmadığı şeyleri bırakmıyor. Yeri geliyor kendi öz annesi tuvaletin içine doğurup terk ediyor. Yeri geliyor babası tecavüz ediyor. Yeri geliyor öz abisi pezev*nklikliğini yapıyor. Ben de seni suçlayayım mı şimdi ? Burada suçlanması gereken kişiler her insan değil. Ayrıca sen hayatın boyunca çocuklar için elle tutulur ne yaptın ? SMA hastası çocuklar için uğraştığımı biliyor musun ? Seneler önce 3 sene boyunca Ankara da gölbaşı barınağında 1000'den fazla köpek için gönüllü olarak çalıştığımı biliyor musun ? Sen kimsin ki bana "sizin gibiler yüzünden" diyerek suçluyorsun. Dön kendine bak. Ben senin gibi nefretci değilim. Vicdanı olan bir insanın içinde merhamet olur. Ama sen de bu yok. Artık yazdıklarına cevap vermeyeceğim. Gösteriş yapmana devam et, bir forum üzerinden 2 günlük kibirini tatmin et. İyi geceler :)

Nerden açtınız şu konuyu gece gece sinirlerim hopladı. Ulan insanlara saldırıyor o itler hala savunmaya devam ediyorlar yok buradakiler saldırmıyor diye. Umarım olmaz ama bir gün o savundukları hayvanlardan biri saldıracak kendilerine daha sonra karşı çıkanlardan daha büyük düşman olacaklar onlara.

Nereden açtınız şu konuyu gece gece sinirlerim hopladı. Ulan insanlara saldırıyor o itler hala savunmaya devam ediyorlar yok buradakiler saldırmıyor diye. Umarım olmaz ama bir gün o savundukları hayvanlardan biri saldıracak kendilerine daha sonra karşı çıkanlardan daha büyük düşman olacaklar onlara.

Bu nasıl kin anlamadım ki, köpekler kardeşini mi öldürdü? Yukarıdaki arkadaşın yazdığı çok doğru köpekler iç güdüsel olarak hareket eder suç onlarda değil ve lütfen üslubunuza dikkat edin.

Eskiden sadece yazlık gibi şehirden uzak bölgelerde görürdüm, artık şehir içinde de varlar. Çözüm bulunsa bile devlet tarafından uygulanacağını sanmıyorum. Doğrudan olay yerinde vatandaş harekete geçerse durum değişir, yetkililerde iş yok.
Elinde bıçakla gezen yaratıkların yanında bu çıktı şimdi de, hayatta kalmak zorlaşıyor😄

Şaka bir yana düzgün şekilde bakılacak ve yaşatılacakları barınaklar bulunursa toplanmaları gerektiğini düşünüyorum. Ama pek mümkün görünmüyor.

Bu nasıl kin anlamadım ki, köpekler kardeşini mi öldürdü? Yukarıdaki arkadaşın yazdığı çok doğru köpekler iç güdüsel olarak hareket eder suç onlarda değil ve lütfen üslubunuza dikkat edin.

Boşver dostum. Yaşadığımız toplumun zihniyeti bu yönde olduğu için, çoğu kişide çevresinden etkileniyor ister istemez. Yavru köpekleri insanlar karanlık yerlere hapsediyor. Çünkü saldırgan olsun diye. Bu toplumunda malesef zihniyeti benzer şekilde. Hiçbir şekilde anlayış yok, eşit düşünceye dair bir his yok, mantığı bile yok. Kendi kendileri ile çelişiyorlar. Çocukları bile kullanacak kadar küçülüyorlar. Halbu ki gerçekten anlayışa sahip olan birisi köpeklerden nefret etmez. Hani diyorum saygı yetisine sahip olan birisi bile, ancak kin duyan birisi bu genel düşüncelere kapılır. Görüyorsun yani bana bile "umarım" deyip sonra başıma gelmesini temenni ediyor. İşte toplum zihniyeti; ezeceksin, döveceksin, öldüreceksin, tecavüz edeceksin ki aklı başına gelsin kafası. Ne bileyim yani ben bizim burada köpekler bir şeyler yapmıyor derken anlatmak istediğim bambaşka bir şeydi. Hani kısacası daha önce de yazmıştım. İnsanın kötüsü olduğu gibi iyiside vardır. Köpekler düşünerek haraket etmez, ve bu tür saldırgan köpeklerin öyle olma sebepleri kötü insanlardır. Ama biri çıkıyor kötü insan değildir fln diyor. Bu kişide benim anlamam için başıma gelmesini diliyor. O zaman ben de mi çocukları ortaya atıp böyle vicdan gösterisi yapıp "çocuklara tecavüz eden insanlar sana da yapsın..." mı diyeyim. Hem boşver, onları görmekten korkan, köpekler üzerinden yürekliyim diye geçinen birisine bir şeyler anlatamazsın. Korkaklar çünkü. Gerçekten gerçeği irdeleyen birisi daha yürekli olur en azından insanların kötülüğü daha çok pekiştirdiğini idrak etme cesareti olur. Fakat korkaklara bunu anlatamazsın. Faşistlerde korkaktır. Kendilerini görmekten korkarlar, o yüzden suçu hep bir başkasına atarlar. Yakalamaca oynarken iyiler. Birileri aynı şeyi yapınca 180 derece dönüş yaparlar, hani fikirlerinin bile arkalarında değiller. Fikirleri yoktur, tamamen düşmancadır. Ki benim için kurduğu kelimeden kendisini belli ediyor. Düşman olurmuşum. Aynen düşman olurum. Teşekkür ederim kendi zihniyetini anlattığın için, her önüne geleni kendin gibi genelleme yapan, bir köpek, iki üç, belki daha fazla köpek üzerinden her köpek için genelleme yapacak bir zihniyete sahip olduğunu düşünme. Kısacası nefret ediyorum köpeklerden de. Çocukları felan kullanmayın. Sadece nefret ediyorum, kin besliyorum deyin.

Gazetecileri hapse attıkları gibi bu köpektaparları da hapse atsalar iş çözülür.

Başıboş köpek sorunu birkaç gündür gündemde. Bu olay hakkinda ne düşünüyorsunuz? Ondan fazla kopek saldirisina ugramis biri olarak soruyorum. Bunlardan ikisi ölüm riski içeriyordu.

Şu an köpekler yüzünden 3 gündür hastaneye gidiyorum daha da gideceğim doz doz aşı oluyorum.
Sadece kola almaya markete gidiyordum.
Kısırlaştırma yapılması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı