"Başıboş köpek sorunu" hakkında düşünceleriniz neler?

Bu sorunun cevabını erlik bu videoda ve başka videolarda defalarca vermiştir dinlemenizi tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizden bahsetmedim genel olarak böyleler. Instagram'da kaç tane böyle sayfalar gördüm. Emin olun ki birçoğu paraları cebe atıyor. Uyutulmasalar bile güzel ve temiz barınaklar açılıp orada düzgün bakılmaları gerek. İsteyen kişilerde oraya bağış yapabilir. Köpeklerin sokakta olması tehlikeli.

Son dediklerinizde sonuna kadar haklısınız ama ne olursa olsun herhangi bir hayvanın canına kıyılmamalı.

Hayvanlar candır. Ülkenin %60+sından daha zararsız.
Konuda bahsettigim linke tiklarsaniz ve azicik asagilari inerseniz kopeklerin kedileri ve insanlari nasil parcaladiklarini izleyebilirsiniz. Diger turleri gectim kendi kendilerini bile parcaliyorlar. Linkte sadece az asagilari inin o kucuk cocuklar sizin oglunuz olsa ne olacaktı?

Konuda bahsettigim linke tiklarsaniz ve azicik asagilari inerseniz kopeklerin kedileri ve insanlari nasil parcaladiklarini izleyebilirsiniz. Diger turleri gectim kendi kendilerini bile parcaliyorlar. Linkte sadece az asagilari inin o kucuk cocuklar sizin oglunuz olsa ne olacaktı?
Hiçbir şekilde genelleme yapmaya hakkınız yok. Bu yetkeye sahipseniz eğer, o zaman eşit düşünün aynı zihniyet üzerinden insanların yaptıklarını ele alın. Şimdi ben sana burada ülkenin yarısından daha fazla bile olan insanları ele alıp "tüm ülke insanları kötü" diyebilir miyim ? Saçma olur. Yani genelleme saçmalıktır. İnsanın kötüsü olduğu gibi, iyi olanlarıda vardır. Hayvanların düşünce yetisi yoktur, genelde içgüdüseldir. Ve saldırgan hayvanların sorumlusuda daha çok kötü olan insanlardır. Yaşadığım yerde her yerde çoban ve kangal köpekleri var. Hiçbiri kimseye bir şey yapmıyor. Ama ben senin için sana saldıran köpekleri bunları söylüyorum diye savunmuyorum, sadece genelleme yapmayın. Hayvanlar toplanmadan önce insanlar eğitilmeli, o zaman hayvanların bazılarıda saldırgan olmaz. Genelleme yapmanız mantıksız. Umarım anlamışsınızdır.

@PORSHİUS Buyur sana başka link. Şimdi napayım bu görüntüden sonra insanlar toplanmalı, hayvanlara tevavüz ediyorlar mı diyeyim ? Bu insanlar diye genelleme yapıp senin çocuğuna yapsaydı diye mi sorayım senin bana yürüttüğün mantık gibi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Toplatılması veya kısırlaştırılması söz konusu olmamalı, uyutulmalılar.

Bugün sokakta 5 köpek varsa 5 sene sonunda çiftleşerek 15 köpek olacaklar, kısırlaştırma veya toplatma saçma ve mantıksız işler bu durumda.

Evcil hayvanın yeri sokak değildir, tabiata ve orman yaşamına zarar verir. Kedisinden köpeğine kadar tabiat için zararlılar.

Köpekler aslan, sırtlan, timsah gibi vahşi hayvandır. İnsanların arasında yaşarsa insanlara zarar gelebilir ve yaralanan, ölen insanlar oluyor zaten. Sahipsiz sokak köpeklerinin öldürülmesi bu sorunu çözer. Aksi takdirde köpeklerin insanları öldürmesini izlemeye devam ederiz.

Köpekler aslan, sırtlan, timsah gibi vahşi hayvandır. İnsanların arasında yaşarsa insanlara zarar gelebilir ve yaralanan, ölen insanlar oluyor zaten. Sahipsiz sokak köpeklerinin öldürülmesi bu sorunu çözer. Aksi takdirde köpeklerin insanları öldürmesini izlemeye devam ederiz.

indir (2).jpg

Çok abartmıyor musunuz, neden genelleme yaptınız kİ?

O küçücük çocuğun krokusunu gördükten sonra önce o köpekleri öldürmekte yetmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı