Başını eğip gezmek ne anlama geliyor?

taentys

Hectopat
Daha fazla  
4 aylık fazla samimi olmadığım, flörtleştiğim kız 1 aylığına üniversite için başka ülkeye taşındı.

Ben de yine ilgimi belirtmek için ona şöyle yazdım; "Üniversite ortamın nasıl orada? Orası fazla kalabalık, dikkat et kendine." dedim.
O da; "Üniversite ortamı normal. Başını aşağı eğip gezince, hiç kimse hiçbir şey yapmıyor." dedi ve fazla açıklama yaptı.

Şimdi, onu kıskandığımı anlayıp beni rahatlatmak mı istemiş bu mesajla?

Son düzenleyen: Moderatör:
4 aylık fazla samimi olmadığım, flörtleştiğim kız 1 aylığına üniversite için başka ülkeye taşındı.

Ben de yine ilgimi belirtmek için ona şöyle yazdım; "Üniversite ortamın nasıl orada? Orası fazla kalabalık, dikkat et kendine." dedim.
O da; "Üniversite ortamı normal. Başını aşağı eğip gezince, hiç kimse hiçbir şey yapmıyor." dedi ve fazla açıklama yaptı.

Benim bildiğim sadece derslerine odaklanmış.

Hiç kimsenin ne yaptığına karışmayınca, yalnızca kendine odaklanıp yoluna devam edince bir sorun olmayacağından bahsetmiş.

Sana laf mı sokmuş sanki?
laf sokma kesinlikle değil, konu üniversite ortamında geçiyor. Yani ben oradaki erkeklerden rahatsız olduğum için soruyu öyle yönelttim ve de cevabı böyle oldu
Hiç kimsenin ne yaptığına karışmayınca, yalnızca kendine odaklanıp yoluna devam edince bir sorun olmayacağından bahsetmiş.
yani, "merak etme, iyiyim rahat ol" anlamında mı?

Hocam kıza bu soruyu sorabiliyorsanız, ne ima ettiğini sorabilecek kapasite vardır. Kıza sorun en doğru cevabı o verir. Ama ben kimseye bulaşmıyorum, kimseye zararım yok kendi halimde takılıyorum izlenimi aldım.

Geri
Yukarı