Başınıza gelen en garip olay nedir?

Askerden önceki bekleme günlerimde, RF'lı uzaktan kumandalı alıcı verici devrelerini bir hobi kiti (Tess markaydı) şeklinde satın alıp tam kurup çalıştırdıktan sonra çok garip teknik olay Edirne'deyken yaşandı. Alıcı RF'li elektronik devre boşta (standby'da) çalışırken, devredeyken bir de ne göreyim, odadaki bütün sivrisinekleri kaçırıyor, ekstra bir sivrisinek kaçırıcı cihaz almaya gerek kalmamıştı. Bu devreyle bazı lambaları uzaktan yakıp söndürmekteydim, hobi amaçlı olarak. Devre çalışırken odaya yayınlanan çok yüksek frekanslı sesler bu haşeratı rahatsız edip kaçırabilmişti. O zamanlar tek kalem pille çalışan bir sivrisnek kaçırıcısı (Etkisini bilmiyorum, çünkü denemedim) da ayrıca satışta idi. (Bu olay 80'lerde oldu) Kolay gelsin.
Başımıza gelen garip diğer olay evde beslenen evcil hayvanlarla çok yakından ilgilidir.

Bir gün bitişik ve çok samimi komşumuz bizim kapımızı çaldı. Elinde çok sevdiği muhabbet kuşları vardı. Evlerindeki odalarda o anda badana yapılacağı için badana kokusundan onları kaçırabilmek amacıyla 1-2 günlüğüne bize kafesiyle birlikte 2 adet muhabbet kuşunu verdi, biz de bunları kabul edebileceğimizi belirtip eve aldık.

Kuşlar ilk geldiklerinde cıcıl cıvıllardı, gayet güzel ötüyor ve şarkı söylüyorlardı. Yandaki odaya geçici olarak bırakıp geldiğimizde sesleri kesilmişti. neden böyle olduğunu düşünüp ailecek bulduk. Bu kuşlar sürekli sosyal ve kalabalık ortamlarda sürekli bulunmaya alışkın olduklarından, bu büyük biraz karanlık olan odada sıkılmışlardı.

Daha sonra bu kuşların yeniden kalbini kırdığımızı düşünüp onları yeniden kazanmak ve onları tekrar neşeli görmek için müzik setini biraz sesli dinleyelim dedik, kendi kendimizce.

Müzik sesini oldukça açtığımızda müzikteki bu ritimlerle birlikte bu kuşların da başlarını bir öne, bir arkaya yani ritmi tutup salladıklarına, bir tempo tuttuklarına da ahit olmuştuk, ailecek.

Daha sonra bu olayı yan komşumuza anlattığımızda komşumuz ; "onlar müzik dinlemeyi çok fazla sever ve müzige tempo (Ritim) verip başlarını sallarlar, aslında onları biz böyle alıştırdık" demez mi?

Muhabbet kuşlarının açtığımız bu müzik setinin yüksek sesiyle ritim tutup bu müziğe tam uymalarını, daha önceden buna tam alıştırıldıklarını veya şartlandırıldıklarını tam olarak bilemediğimiz için bu olay doğrusu çok garibimize gitmişti. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Paranormal bir şey bekliyorsun sanırım. Pek hatırlamıyorum. Bir gece cam ve porselenler yavaşça çatladı. Biri kırıyordu adeta onları. Ben yatağımdaydım ve evde başka kimse yoktu. Mutfağa gittiğimde hepsinin sağlam olduğunu gördüm. Garipti doğrusu.

İşyerinde oturduğum yerin hemen yanındaki masanın üzerinde duran telefondan aranmıştım. Telefonum çalıyor o numarayı gösteriyordu ama arayan numaranın bağlı olduğu cihazın başında kimse yoktu, öylece duruyordu.
3 top bilordo oynarken masamızdan fırlayan top yan masadaki Amerikan bilardo deliklerinden birine girmişti.
Kantinde masa tenisi oynarken topumuz kayboldu. Uzun süre aradıktan sonra kaloriferin arkasına konmuş boş bir kola şişesinin ağzında durduğunu gördük.
Yazdığım (Klasik)Asp kodu koşul ifadesi yanlış çalışıyordu. a = 3 diye atadıktan sonra if a=3 bloğuna girmiyordu.
4-8-8-5-10-10 olarak sonuçlanan altılı ganyan günü sonrası, yine bu numaralardan ileriki bir tarihte altılı ganyanı tutturacağımı söyledim. O gün geldi. Zamanım olmadığı için arkadaşıma para verdim. Kendi kuponuyla benimkini birleştirip oynamış. 5'te kaldık(mışız). Son ayaktaki 10 numarayı yazmamış.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı