Basit PDF okuyucusu nasıl yapılır?

Konatus

Kilopat
Yer
Tatooine
Daha fazla  
Arkadaşlar farklı farklı PDF okuyucular kullanıyorum ama hiçbirinden memnun değilim. Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ve doğal olarak yazılımla uğraşıyorum. PDF'i açan, istediğim sayfaya giden, ve birkaç özellik (vurgulama, silme) gibi özellikleri olan çok basit bir PDF okuyucuyu nasıl yaparım? Hem kendimi geliştirmek adına da uğraşmış olurum. Teşekkürler.

PDF dışarıdan basit gözükse bile iç kısmı karmaşık bir yapıya sahip.
Basit bir PDF reader yazmak için bile LaTeX, RegEx gibi şeyleri bilmeniz gerekiyor.

PDF dışarıdan basit gözükse bile iç kısmı karmaşık bir yapıya sahip.
Basit bir PDF reader yazmak için bile LaTeX, RegEx gibi şeyleri bilmeniz gerekiyor.

Peki hocam çok mu zordur? Ya da nasıl bir yol izlemem gerekir attığınız siteye de bakacağım ama sizin fikriniz nedir?

Zamaninda bir projede PDF image'larini extract edip rotate etmek icin transformation matrix kastirmistim. ( bkz: CTM )

Spesifikasyonu belli aslinda -> PDF Specification Index

Sadece text uzerinde islem yapacak dahi olsan gorundugunden daha karmasik oldugu bilgisiyle bu ise giris.

Tonla da guvenlik katmani var.

Yine de CS ogrencisi icin eglenceli bir proje bence.

Zamaninda bir projede PDF image'larini extract edip rotate etmek icin transformation matrix kastirmistim. ( bkz: CTM )

Spesifikasyonu belli aslinda -> PDF Specification Index

Sadece text uzerinde islem yapacak dahi olsan gorundugunden daha karmasik oldugu bilgisiyle bu ise giris.

Tonla da guvenlik katmani var.

Yine de CS ogrencisi icin eglenceli bir proje bence.
Peki hocam şu nasıl olur? PDF'i okuyup açan ve güzel bir görüntüsü olan bir program yapabilir miyiz satır veya düzenleme işlemleri olmadan? Amaç kendimize göre tema belirlediğimiz, görselliğini kendimize göre ayarladığımız bir PDF okuyucu.

Geri
Yukarı